foto: Flickr.com

Brukselska korespondentka RMF FM – Katarzyna Szymańska Borginion informuje, że premier Ewa Kopacz podczas szczytu UE wyraziła zgodę na powstanie europejskiej Straży Granicznej. To zaś oznacza oddanie kolejnej części polskiej suwerenności w obce ręce. 

Wobec problemu imigrantów napływających do Europy, podczas środowego szczyty UE w Brukseli wysunięto pomysł powołania europejskiego korpusu Straży Granicznej. Póki co ma to pomóc Grekom czy Włochom nie radzącym sobie z kontrolami granic, ale w przyszłości taki projekt może objąć również Polskę.

Jeżeli chodzi o europejską Straż Graniczną, to padały takie głosy, i wiele było pozytywnych sygnałów. Była zgoda na to, żeby tworzyć taki korpus (…) nie słyszałam ani jednego głosu przeciwnego. My też nie jesteśmy przeciwni. My jesteśmy w stanie w tej akcji uczestniczyć – mówiła cytowana przez reporterkę RMF FM Ewa Kopacz.

Wprowadzenie europejskiej Straży Granicznej oznaczałoby przekazanie odpowiedzialności za ochronę polskich granic w ręce Unii Europejskiej. Naszych granic mogłyby strzec więc np. służby francuskie czy niemieckiej, a to byłoby równoznaczne z oddaniem kolejnego ważnego elementu polskiej suwerenności.

źródło: rmf24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.