Jak poinformował Szef BBN Paweł Soch do Prezydenta wpłynął wniosek o rezygnacji ze stanowiska komendanta Służby Ochrony Państwa. Jak zapewnia i uspokaja decyzja ta nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie państwa. 

Źródło: onet.pl

Rezygnacja ze stanowiska

Już wczoraj MSWiA do opinii publicznej przekazało informację o rezygnacji szefa SOP gen. bryg. Tomasza Miłkowskiego. Natomiast dziś dowiadujemy się od Pawła Socha o wniosku, który wpłynął do prezydenta. Podkreślił również fakt, iż to kto i kiedy zostanie wskazany na zwolnione stanowisko jest zależne od ministra spraw wewnętrznych oraz premiera natomiast, prezydent musi zatwierdzić ich decyzję. Zgodnie z ustawą o SOP szefa tej służby powołuje prezes Rady Ministrów w porozumieniu z prezydentem. Istnieją również przepisy jak procedury, które uwzględniają sytuacje rezygnacji z danego stanowisk i tak w tym przypadku obowiązki szefa przejmie zastępca komendanta. Tym samym rezygnacja Mikołowskiego ze stanowiska w żaden sposób nie zakłuci funkcjonowania państwa.

A jednak planowane działanie

Źródło: nszzfsg.pl

Jak podaje MSWiA decyzja o rezygnacji ze stanowiska Tomasza Miłkowskiego została  wcześniej już ustalona z samym szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Jak zapewnia Ministerstwo powodem dymisji nie był incydent z kierowcą SOP, który to miał popisać się swą nieudolnością i brakiem kompetencji, podczas podróży z premierem. Stała się to jednak bardzo często przytaczana i nagłaśniana przez media przyczyna zaistniałej sytuacji. Co więcej MSWiA twierdzi, że cała sytuacja nigdy nie miała miejsca i godzi w dobre imię komendanta, a ponadto w fałszywym świetle przedstawia odejście szefa SOP.

Prawdziwy powód rezygnacji

Jak podaje Michał Dworczyk szef kancelarii premiera Miłkowski złożył rezygnację tylko i wyłącznie z powodów osobistych. Potwierdza również słowa szefa MSWiA i dodaje, że rezygnacja została już wcześniej ustalona z Joachimem Brudzińskim. Gen. bryg. dr Tomasz Miłkowski nie nacieszył się jednak swym stanowiskiem zbyt długo, bowiem dopiero w kwietniu bieżącego roku minęły by dwa lata od oficjalnego objęcia stanowiska. Mianowicie został powołany dokładnie 26 kwietnia 2017r. przez ówczesną premier Beatę Szydło i tak po zastąpieniu BOR przez SOP objął stanowisko tej nowej służby.

 

Zobacz nasz ostatni artykuł : https://parezja.pl/jesli-brexit-to-tylko-z-umowa-theresa-may-zdecydowala/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.