Foto: Wikimedia Commons

Pomimo zagarnięcia pieniędzy Polaków z OFE, kondycja finansowa kraju jest nie do pozazdroszczenia. Urzędnicy wpadli więc na pomysł, by z Polaków ściągnąć kolejny podatek.

Najnowszy pomysł Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zakłada opodatkowanie rodzin przedsiębiorców, które pomagają w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Co zostanie uznane przez ZUS za pomoc? A choćby ugotowanie obiadu, czy zajęcie się dziećmi. Takie czynności zostaną zakwalifikowane jako “współpraca” a przedsiębiorca będzie musiał odprowadzić od tego podatek w wysokości 1042 złotych miesięcznie.

“Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych wprowadziła pojęcie „osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą”. Osoba taka, pod względem obowiązku opłacania składek ZUS, traktowana jest tak, jakby sama była przedsiębiorcą. Takimi osobami współpracującymi są, wg ustawy:

-małżonek, dzieci, rodzice dzieci drugiego małżonka, dzieci przysposobione ,macocha, ojczym

-jeżeli pozostają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują z nim przy prowadzeniu działalności. Osobą współpracującą nie jest natomiast brat i siostra przedsiębiorcy.” – czytamy na stronie www.zus.pox.pl

Tak więc Polacy, uważajcie co robicie w domu. Obiady gotujcie tylko dla siebie a dzieci zostawcie same sobie. W innym przypadku bowiem, dopadnie Was fiskus.

na podstawie: wgospodarce.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.