Całą Polską w ostatnim czasie coraz mocniej wstrząsają protesty rolników. Od dłuższego czasu trwają one w województwie zachodniopomorskim. Jednym z głownych powodów jest brak skutecznych działań rządu przeciwko wykupowi polskiej ziemii przez obcokrajowców.

Protest rolników w Kielcach.
Foto: Michał Górski/Parezja.pl

Naszym głównym celem dziś jest łączenie się z rolnikami ze Szczecina, którzy protestują przeciwko wykupowi ziemi która należy do Skarbu Państwa. Rolnicy na chwilę obecną nie mają możliwości by wejść w posiadanie tej ziemi ze względu na brak kapitału. Ziemia jest wystawiana na przetarg, gdzie cena jest tak zawyżana że obce podmioty z kapitałem zagranicznym ją wykupują. – powiedział po niedawnym proteście rolników w Kielcach Jan Zawisza, przewodniczący „Solidarności” Rolników Województwa Świętokrzyskiego.

Rolnicy nie ustają w protestach. 6 marca o godzinie 12 organizują pikietę przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim w obronie polskiej ziemi i lasów. 14 marca będą protestować w Krakowie przed Małopolskim Urzędem Wojewódzkim (także o godzinie 12). 23 marca w Ustrzykach Dolnych odbędzie się demonstracja pod Pomnikiem Niepodległości w Rynku i Konferencja XXXIII rocznicy Porozumień Rzeszowsko – Ustrzyckich w Urzędzie Miasta i Gminy w Ustrzykach przy ul. Kopernika – w obronie polskiej ziemi i lasów – poprzedzona Mszą Św. o godz. 11.00 w Kościele Św. Józefa Robotnika przy ul. Gombrowicza. Rolnicy zapowiadają, że to nie koniec i wkrótce będą się pojawiać informacje o kolejnych protestach w całej Polsce. Jeżeli ktoś ma informację o tym, że coś takiego jest planowane w kolejnych miastach i miejscowościach – szczegóły może napisać w komentarzu pod tym artykułem.