traktorSzef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, na zwołanej dziś konferencji prasowej poinformował że jutro o godzinie 14 zostanie sparaliżowana Warszawa. Wśród najnowszych postulatów rolników jest odwołanie ministra Marka Sawickiego.

Kolumna ciągników ma wyruszyć w kierunku stolicy o godzinie 10. W „marszu gwiaździstym” udział wziąć ma nawet 1000 maszyn.

Przepraszam wszystkich uczestników ruchu drogowego, to nie jest nasza wina, organizatorem marszu gwiaździstego jest pani premier Ewa Kopacz i Marek Sawicki – mówił na konferencji prasowej Izdebski.

Przewodniczący OPZZ Rolników, poinformował że planuje brać udział w rozmowach z ministrem Sawickim jutro o godzinie 14. Izdebski liczy na podpisanie porozumienia w sprawie postulatów – są wśród nich rekompensaty za straty spowodowane przez dziki, interwencja na rynku mleka i wieprzowiny.

Rzecznik ministerstwa rolnictwa, Witold Katner stwierdził że tematem rozmów mają być propozycje ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie oraz wniosków notyfikacyjnych do Komisji Europejskiej dotyczących rynku wieprzowiny i rynku mleka.

na podstawie: tvrepublika.pl