Sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR Nikołaj Patruszew ostrzega: „W wypadku ewentualnej wojny z Turcją Rosja może zdecydować się na użycie broni jądrowej”. MON ostrzega także, że Turcja planuje inwazję na Syrię.

Patruszew wygłosił ostrzeżenie w wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety”. Stwierdził, iż pomoc dla Ankary ze strony państw NATO wywoła mocną reakcją Kremla, która może się skończyć wojną w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozmowa z Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa FR dotyczyła strategii bezpieczeństwa w latach 2016-2020.

Według rosyjskiego polityka, “strategicznym celem Zachodu jest zniszczenie Rosji”. Podkreślił, że rosyjskie bazy są otaczane przez natowskich żołnierzy i wdrażane systemy zdolne do przechwytywania rosyjskich rakiet. W tym kontekście wspomniał też incydent z zestrzeleniem samolotu przez Turcję.

Stwierdził, że w razie wojny Rosji z Turcją i wsparcia tej ostatniej przez NATO, wojska rosyjskie dokonają inwazji na państwa bałtyckie.

III wojna światowa? Według obrony narodowej Rosji, na pograniczu turecko-syryjskim trwają przygotowania infrastruktury wojskowej mającej pomóc we wtargnięciu na terytorium Syrii. Rozbudowywane mają być m.in. place postojowe. Na dowód przedstawiają zdjęcia z satelity.

DK/Kresy.pl/Polskie Radio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.