Federacja Rosyjska złożyła skargi na Polskę do ONZ i OBWE.

Sprawa dotyczy przygotowanego przez IPN projektu likwidacji pomników wdzięczności dla czerwonoarmistów pozostawionych w polskich miastach. Już w zeszłym tygodniu MSZ Rosji donosił, że nie pozostawi bez odpowiedzi polskich działań.

Jak powiedziała wtedy rzeczniczka ministerstwa Maria Zacharowa: “Wyrażamy nadzieję, że polskie władze nie ulegną ekstremistycznie nastawionym politykom i nie będą prowadzić działań, które rzeczywiście graniczą z barbarzyństwem”. Rzeczniczka zapowiedziała również, że “odpowiedzialność za nieuchronne konsekwencje dla stosunków dwustronnych spadnie całkowicie na stronę polską”. Teraz Rosja rozpoczęła przeciwdziałania, podnosząc skargi na polski program do OBWE i ONZ.

kresy.pl/wp.pl/DK

3 KOMENTARZE

  1. Zapewniamy i obiecujemy i przypilnujemy żeby Polacy wywiązali się z obowiązków i dokonali jak obiecywali gruzowania i złomowania tego szmelcu zwanymi pomnikami,Obiecujemy wam kacapom i przepraszamy ,że tak powoli idzie to dzieło, obiecujemy z naszej strony ,że nabierze szybkości po naszej interwenci .Z Pozdrowieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.