Wikimedia.org

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych stwierdziło, że obowiązujące od ponad pół roku zawieszenie Rosji w prawach członka organizacji dalej jest w mocy, co uniemożliwia rosyjskim lekkoatletom wyjazd do Rio.

Rosjanie pokutują za aferę dopingową. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych podjęło decyzję, że „rosyjska organizacja lekkoatletyczna nie spełniła warunków koniecznych do przywrócenia praw członkowskich, i że rosyjscy lekkoatleci nie mogą w wiarygodny sposób wrócić do międzynarodowych zawodów bez podważenia zaufania zawodników i publiczności”.

Werdykt ten nie przypadł do gustu rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi, który uważa decyzję za niesprawiedliwą i podkreśla, że nie można obarczać odpowiedzialnością osób, które nie miały nic wspólnego z aferą dopingową. Włodarz Rosji zapowiedział interwencję w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

 

mn

3 KOMENTARZE

  1. To decyzja polityczna. Szaleńcy z tego świata chcą doprowadzić do światowego konfliktu. Wmawia się nam w media głównego ścieku, że Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski? Jakoś tego nie odczuwam. Tak odczuwam zagrożenie, z drugiej strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here