Pomysł przyjmowania do Polski imigrantów ma coraz mniej zwolenników. Z najnowszego raportu CBOS wynika, że sprzeciwia się mu prawie trzy czwarte naszych rodaków.

Centrum Badania Opinii Społecznej zaznacza, że problem przyjęcia w Europie imigrantów pochodzących z państw Bliskiego Wschodu i Afryki jest jednym z najważniejszych i najpilniejszych do rozwiązania w ramach Unii Europejskiej.

Z badań wynika, że relokacji tzw. „uchodźców” sprzeciwia się już 74% obywateli, a aż 43% wyraża zdecydowany sprzeciw. Za przyjęciem imigrantów opowiada się 22% badanych – to o 6% mniej niż w poprzednim tego typu badaniu – a „zdecydowanie” za relokacją opowiada się zaledwie 4%.

Inaczej rzecz ma się z imigrantami z Ukrainy – za przyjęciem ich jest obecnie 55% badanych, przeciw – 40%.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 30 marca–6 kwietnia 2017 roku na reprezentatywnej próbie liczącej 1075.

2 KOMENTARZE

  1. przykre, że w sprawie nachodźctwa atrabsko-murzyńskiego Polacy są odporni na propagandę a w sprawie nachodźctwa ukraińskiego wygląda na to, że nie są

    11

    1
  2. Proponuje autorowi przeczytac tytul i go zmienic. Poprawic tekst z wyliczeniami by pasowalo takze. W pierwszym przypadku wyraza sie sprzeiw przeciwko sprzeciwowi, co jest nie prawda, bo chodzi o poparcie sprzeciwu wobec… Drugi przypadek jest tez ciekawy bo sugeruje, ze grupa badanych to w sumie 143%… Brzmi jak przekopiowana gafa TVP.

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.