Były minister finansów Jacek Rostowski udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Polityk złożył zaskakującą deklarację.

Od kilku tygodni trwa dyskusja nad powołaniem komisji śledczej ds. VAT. Pod koniec września pojawiła się informacja, że organ ten na pewno powstanie. Taką deklarację złożył wiceminister finansów w rządzie PiS.

Jest przesądzone, że komisja śledcza ds. VAT zostanie powołana, pozostaje tylko kwestia, kiedy. Indolencja poprzedniej ekipy rządzącej w tym zakresie była zdumiewająca – powiedział Wiesław Janczyk w rozmowie z PAP.

Jak się okazuje, na powstanie komisji ds. VAT czekają również ludzie… związani z PO, a przynajmniej takie zapewnienia słyszymy z ich ust. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” o swoich oczekiwaniach powiedział były minister finansów w rządzie PO Jacek Rostowski.

Co dzień modlę się, aby PiS nie stchórzył i żeby taka komisja powstała. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze – stwierdził, dodając, że krok ten jest sprzeczny z interesem PiS.

Wtedy wyjdzie prawda, że to PiS pierwszy chciał rozszczelnić system podatkowy, zgłaszając ustawę, która miała znieść 30-procentowe sankcje za zaniżenie płatności VAT w 2007 r. A potem, w latach 2008–2015, na każdym kroku utrudniali nam wprowadzenie systemu odwróconej płatności, instrumentu najbardziej skutecznie uderzającego w wielkie wyłudzenia. To ich zachowanie było tak skandaliczne, że kiedy podczas wyborów w 2011 r. zaproponowali nową ustawę o VAT, która zakazywała odwróconej płatności, to nazwaliśmy ją Kartą Oszusta Podatkowego Jarosława Kaczyńskiego. A teraz diabeł w ornat się ubrał i ogonem na mszę bije! To wszystko wyjdzie na jaw podczas posiedzeń komisji – czytamy w wywiadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here