Agencja RIA Novosti informuje, że deputowani Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej przedstawili Dumie projekt ustawy o uznaniu Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo. 

Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej składa wyrazy szczerego współczucia narodowi polskiemu w związku z tragedią narodową i solidarności z Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej w kwestii uznania zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu za ludobójstwo. Obecne oświadczenie Dumy Państwowej ma na celu bronienie prawdy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, jej bohaterach i ofiarach – piszą w projekcie ustawy rosyjscy deputowani.

Zdaniem pomysłodawców przyjęcie ustawy nie tylko przysłuży się prawdzie historycznej, ale może być fundamentem dla poprawy stosunków polsko-rosyjskich.

13 KOMENTARZE

  1. banderowskiemu bestialstwu i sposobowi mordowania polskich dzieci, kobiet i mężczyzn dorównują chyba tylko niemcy i żydo-komuna. Obserwując poczynania zachodu, UE dążących do islamizacji i zniewolenia gospodarczo-przemysłowego Europy wschodniej i Polski uważam że powinniśmy prowadzić partnerską polityke z Rosją.

  2. .. ale o swoich zbrodniach na Polakach jakoś nie pamiętają. To jest zwykła ordynarna zagrywka żeby dokopać Ukrom (którą zresztą popieram :-))) ).

  3. Zawsze lubiłem Rosjan i nie jestem agentem. Nasza burzliwa historia dwóch słowiańskich narodów, zawsze nas bardziej łączyła niż dzieliła. Mamy czasami smutne doświadczenia jak zabory i wojny itp. Należy zawsze mówić prawdę, również o roku 1920 kiedy żołnierze sowieccy wzięci do niewoli już nigdy nie powrócili do swoich domostw. Krzywda była po jednej i po drugiej stronie.

    • nie znasz historii i się kompromitujesz. Nigdy nie było sojuszu i nigdy nie było przyjaźni. Były tylko pozory. Swoje subiektywne odczucia wyraziłeś… i tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.