W dobie Internetu i komunikatorów coraz rzadziej jesteśmy w stanie doświadczyć szczerej, odbytej oko w oko rozmowy. Patrząc tępym wzrokiem na ekran smartfona, powoli stajemy się wyalienowani, tracąc przy tym jedną z głównych umiejętności – zdolność porozumiewania się. A to przecież właśnie rozmowa stanowi klucz do naszego emocjonalnego i duchowego rozwoju.

Czy nie warto byłoby zatem, choć na chwilę oderwać wzrok od wirtualnego świata i dostrzec, co ma nam do zaoferowania otaczająca nas rzeczywistości? Potrzebę przeprowadzenia szczerej i merytorycznej rozmowy, która może stanowić – zwłaszcza dla młodego pokolenia – nieposkromione źródło informacji na temat naszego dziedzictwa kulturowego, poczuli Marta Cywińska i Stefan Dziekoński – a efektem ich konwersacji stała się książka „Rozmowy o zmierzchu kultury”. Wywiad – rzeka zabiera nas w podróż po najbardziej wartościowych i ponadczasowych pozycjach, których znajomość zdaje się obowiązkowa.

Książka jest już dostępna w regularnej sprzedaży po linkiem: https://3dom.pro/18606-marta-cywinska-stefan-dziekonski-rozmowy-o-zmierzchu-kultury.html