W ostatnich tygodniach w Polsce wiele się dzieje, jednak najczęstszym tematem na ustach obywateli nadal jest koronawirus. Nic dziwnego, ponieważ mimo, że sam przebieg choroby nie wzbudza już aż takich obaw, tak ilość zakażonych przyprawia niektórych o zawrót głowy. W takiej sytuacji zachowanie Andrzeja Dudy tym bardziej wydało się nieodpowiednie, a nawet nietaktowne. To co pojawiło się na jego profilu w mediach społecznościowych sprowokowało nawet polityków i dziennikarzy. Donald Tusk nie wytrzymał, ostro skomentował działania głowy państwa.

Donald Tusk opublikował ważną wiadomość. Wiele osób ma podobne zdanie

Ostatnie dni przyniosły Polakom powody do niepokoju. Mimo, że wiele osób z coraz mniejszymi obawami podchodzi do choroby spowodowanej COVID-19, tak wątpliwości wzrastają co do tego co nas czeka w najbliższym czasie. Oficjalnie od soboty 10 października cała Polska ma być „strefą żółtą. Ta zmiana nie dotyczy jedynie powiatów, które już objęte są „strefą czerwoną”. Dla osób zamieszkujących „żółtą strefę” oznacza to między innymi konieczność zakrywania ust i nosa nawet w przestrzeni publicznej, ograniczenie widowni podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych do 25%, a także zmniejszenie ilości osób podczas uroczystości rodzinnych.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło rekordową jak do tej pory liczbę nowych przypadków zarażenia 4280. Wielu obywateli obawia się, że jeśli przez wprowadzone zasady liczba ta nie zmaleje znów czeka nas lockdown. Póki co politycy zapewniali, że nie przewidują takiej możliwości, jednak wielu internautów uważa, że bez niego nasz kraj nie będzie w stanie całkowicie powrócić do normalności. Polacy spodziewali się, że Andrzej Duda jako głowa państwa również wypowie się w tym temacie. Jednak jego zachowanie całkowicie odbiegało od oczekiwanego. Donald Tusk jednoznacznie skomentował działania prezydenta.

[reklama_pozioma]

Andrzej Duda opublikował to w mediach społecznościowych

Na koncie w mediach społecznościowych Andrzej Duda opublikował wczoraj wpis, który zbulwersował wielu internautów. Głowa państwa z radością wypowiedziała się na temat wygranej Igi Świątek w starciu z argentyńską tenisistką Nadią Podoroską. Prezydent z ogromnym podziwem i nieukrywaną satysfakcją podziękował tenisistce za piękne reprezentowanie Polski oraz złożył gratulacje.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1314210284672671744

Ze względu na ogromną ilość nowych zakażeń w ostatnich dniach Polacy liczyli na to, że Andrzej Duda odniesie się do obecnej sytuacji. Niestety, przeliczyli się. Wpis bardzo szybko dotarł również do polityków i dziennikarzy. Donald Tusk nie szczędził słów krytyki w kierunku prezydenta:

„Duda radośnie komentuje sportowe wydarzenia, uśmiechnięty Morawiecki ogłasza kolejne sukcesy, Kaczyński schował się w nowym gabinecie. Wirus zabił prawie trzy tysiące Polaków i zabija dalej. Zaraza”.

Internauci również ostro komentują zachowanie głowy państwa. Zdaniem wielu Andrzej Duda zachował się bardzo nietaktownie i zapomniał, że jest odpowiedzialny za nasz kraj. Tym samym powinien był w jakikolwiek sposób odnieść się do sytuacji i okazać szacunek osobom zmarłym i chorym, a także ich rodzinom.

Jednak pojawiły się również głosy osób, które uważają, że zachowanie prezydenta jednoznacznie wskazuje na to, że zwiększona ilość zakażeń nie jest na tyle warta uwagi by to komentować. Warto zauważyć, że w ostatnich tygodniach liczba testów na koronawirusa również ogromnie wzrosła. Jeszcze niedawno wykonywanych było kilka/kilkanaście tysięcy testów dziennie. Dla porównania 8 października, czyli w dniu w którym wykryto rekordową do tej pory ilość zakażeń liczba wykonanych testów wynosiła 44113.

Sprawdź koniecznie: