Ruch Narodowy
Ruch Narodowy

Dziś o godzinie 12 rozpoczyna się konferencja prasowa Ruchu Narodowego, podczas której ogłoszony zostanie fakt przekształcenia Ruchu Narodowego w partię.

Dotychczas Ruch Narodowy był porozumieniem różnych organizacji i mniejszych partii, a w wyborach startował jako Komitet Wyborców. Wiązało się to z utrudnieniami, m.in. media nie miały obowiązku uwzględniania go w przedwyborczych sondażach. Ruch Narodowy, powołany został 11 listopada 2012 roku.

Przekształcenie Ruchu Narodowego w partię, rozważano od dłuższego czasu. Na początku listopada, na naszym portalu zamieściliśmy wywiad (TUTAJ) z członkiem Rady Decyzyjnej RN – Marianem Kowalskim, który tak komentował tę możliwość:  Ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, chociażby dlatego żeby być ujmowanym we wszystkich sondażach, po drugie korzystać w przyszłości z immunitetu poselskiego i możliwości finansowania na zasadach równych partiom politycznym. Chociaż my jesteśmy przeciwni finansowaniu partii z budżetu, ale są inne możliwości przekazywania pieniędzy na komitet wyborczy w czasie wyborów. Myślę, ze to może otworzyć także dla nas inne środowiska, które mogą być zainteresowane współpracą z Ruchem Narodowym chociażby polski biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here