Od dziś wiadomo, że Japończycy, a w szczególności Chińczycy mogą być z siebie dumni. Chyba najbardziej ze swoich dokonań oraz rozwoju nowoczesnych technologii, które od lat oznaczają przełom w branży telefonii mobilnej. Tym razem chodzi o rewolucyjną technologię i prawdziwy przełom. Może on już niebawem być w posiadaniu wielu Europejczyków. 

 

 

Poważny rywal z Azji

Źródło : produktion.de

Mowa o najnowszej sieci 5G, która sama w sobie jest bezkonkurencyjna i już niebawem może opanować cały Świat. Chodź jest to inwestycja niezwykle kosztowna to już ZTE jest w fazie testów nowej technologii z operatorem komórkowym China Union w Shenzen. Warto dodać, że 5G ma niesamowite możliwości i może nawet obsługiwać 5 milionów urządzeń na jednym kilometrze kwadratowym. Choć musi spełniać wiele wygórowanych warunków takich jak 20 Gb przepustowość na sekundę, czyli w dostępnych sieciach LTE mniej więcej 2 Gb/s, to parametry robią wrażenie. Technologia jest sporym krokiem do rozwoju tzw. internetu rzeczy. Jest to niewątpliwie wielka zmiana, która z cała pewnością korzystnie wpłynie na cały rynek. I przyczyni się do rozwój wielu branż. Zyska na tym zarówno sektor produkcji, budowa maszyn, energetyka oraz branża medyczna. Najważniejsze jednak, że pozwoli na rozwój w biedniejszych i gorzej rozwiniętych części Świata.

 

To już niemal pewne!

Źródło : theleaker.com

Jest już niemal pewne, że nowa technologia 5G najprawdopodobniej w 2020 roku opanuje Świat, przynosząc tym samym miliardy dolarów zysku. Stawka jest na prawdę wysoka i właśnie dlatego toczy się coraz poważniejszy spór. Największy między Stanami Zjednoczonymi, a chińską firmą Huawei. Jest on obecnie liderem nowoczesnych rozwiązań na rynku. USA interesuję się również innymi gigantami tej branży z Azji. Nic w tym dziwnego zważywszy na fakt, iż firma opublikowała nie dawno strategię wdrożenia tzw. 'uproszczonej wersji 5G’, będąc pewnym tej nowej ich zdaniem niezwykle przyszłościowej technologii. Jak podkreśla Pether Zhou, dyrektor ds. marketingu firmy Huawei Wirelles Solution wprowadzenie sieci 5G doprowadzi do bezprecedensowego szybkiego rozwoju.  Wdrożenie ma być efektywne i wygodne dzięki systematycznym innowacją.

Kontynuacja 4G, czy prawdziwy fenomen ?

Nie od dziś sieć 5G oraz terminale komercyjne rozwijają się na rynku. Dynamika oraz gotowość tzw. ekosystemów jeszcze nigdy nie była na takim poziomie. Warto dodać, że w  erze 3G terminale były gotowe do użytku mniej więcej 5 lat później niż w sieci. Natomiast w 4G różnica ta wynosiła 2 lata. Na całym świecie osiągnęła pierwsze 500 milionów w ciągu dziesięciu i pięciu lat. Według statysty i przypuszczeń sieci 5G zajmie to zaledwie 3 lata. Jak twierdz Huawei ulepszone usługi mobilne łącza szerokopasmowego (eMBB). Bez wątpienia są podstawowymi i początkowymi usługami w fazie rozwoju sieci 5G i stanowią kontynuację i rozwinięcie modeli biznesowych 4G.

Tech trends 2019

Jak piszą i oceniają eksperci w najnowszym raporcie dotyczącym przełamywania barier technologicznych firmy Deloitte oraz autorzy raportu „Tech trends” 2019. Z najnowszej technologii oraz rozwiązań już zaczynają korzystać pierwsze firmy. Starają się dopasować nowe trendy do swoich potrzeb biznesowych. Ostatnie lata przyniosły nam wiele innowacyjnych nowinek. Warto dodać, że do nie dawna leżały poza granicami możliwości technologicznych. Takie jak m.in inteligentne interfejsy czy zastąpienie serwerów technologią chmury. Możemy jedynie domniemywać co przyniosą kolejne lata w rozwoju technologii, a jedno jest pewne – tempo rozwoju jest coraz szybsze i prawdopodobnie stanie się to za sprawą sztucznej inteligencji.

 

Zobacz również : https://parezja.pl/napieta-sytuacja-na-morzu-czarnym-nato-wyslalo-okrety/