Wczoraj późnym wieczorem w Sejmie głosowano nad wotum zaufania dla rządu Beaty Szydło. Za głosowało 236 posłów, 202 zagłosowało przeciw, 18 wstrzymało się od głosu.

Premier Beata Szydło wygłosiła expose przedstawiając główne cele rządu na najbliższych 100 dni rządów. Wśród nich znalazło się m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 000 złotych czy powrót do obowiązku szkolnego dla siedmiolatków. Po expose miała miejsce debata oraz pytania do kandydatki na premiera.

Przegraliście wybory, bo przez 8 lat nie słuchaliście Polaków. Dziś znowu pokazaliście, że nie potraficie słuchać, mówicie o Prawie i Sprawiedliwości, a nie o sprawach obywateli. Jestem przekonana, że te sprawy były również poruszane, jak Polacy przychodzili do Państwa. Nie jesteśmy tu po to, żeby toczyć puste spory, z których nic nie wynika. Polska polityka musi się zmienić. Pokora, praca, umiar, roztropność i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją i pychą. Chociaż raz zastanówcie się nad tym, co się do was mówi – mówiła Beata Szydło.