pokerPuls Biznesu informuje, że Departament Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów domaga się od Apple i Google ograniczenia Polakom dostęp do aplikacji zagranicznych bukmacherów.

Ministerstwo Finansów, powołuje się na ustawę hazardową i poprzez Departament Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier wysłało list do polskiej filii koncernu Apple. W liście tym, informuje że „udostępnianie w sklepie z aplikacjami programów umożliwiających udział w grach hazardowych, na których organizację nie ma rządowego zezwolenia jest łamaniem przepisów ustawy hazardowej”.

Póki co, mimo żądań celników w sklepie Apple można nabywać zakazane oprogramowanie.

To kolejne w ostatnich miesiącach uderzenie w niezarejestrowane w Polsce serwisy i ich klientów. W listopadzie MF opublikowało „Komunikat dla uczestników gier hazardowych w sieci”, w którym przypomniało o sankcjach, grożących za udział w nielegalnych grach (pozbawienie wolności do lat 4, kara pieniężna od kilkuset do nawet kilkunastu milionów złotych i przepadek wygranych), a także ujawniło, że rozpoczęto ponad 1,1 tys. postępowań wobec graczy, którzy uzyskiwali najwyższe wygrane, a resort dysponuje już danymi ponad 25 tys. graczy. – pisze Puls Biznesu.