common.wikimedia

1 maja 2016 wchodzą w życie nowe przepisy, które umożliwią obcokrajowcom – zwłaszcza Niemcom wykup polskiej ziemi. Jak podaje portal niewygodne.info.pl, rząd PO – PSL, nie zamierza renegocjować z Brukselą daty i warunków, na których możliwe będzie wykupywanie ziemi. Czy obecne działania mają na celu dodatkowe zrujnowanie polskich rolników, tak by nie byli w stanie konkurować z zachodnimi farmerami?

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski o sytuacji w rolnictwie mówi jasno:

“Polscy rolnicy są całkowicie pozbawieni wsparcie rządu na najwyższym szczeblu, państwo nie działa tam gdzie powinno być aktywne. 1 maja 2016 otwiera się możliwość zakupy ziemi przez cudzoziemców. Komuś zależy, żeby polscy rolnicy byli biedni właśnie teraz, żeby mieli komornika na karku, kiedy pojawią się spekulanci z obcych krajów. Rolnicy mają być na tyle biedni żeby nie byli konkurencyjni na rynku ziemi”.

Wojciechowski, który kiedyś należał do PSL na swojej byłej partii nie pozostawia suchej nitki. Twierdzi, że PSL stoi po stronie tych którzy chcą polską ziemię wyprzedawać a także że zrobią oni wszystko by ta ziemia “trafiła w obce ręce”.

2 KOMENTARZE

    • Przepisów chyba nie ma ale wystarczy logika. Są najbogatsi, rządza polityką unijną, najbardziej im zależy aby jeszcze bardziej uzależnić od siebie nas – niewolniczków. A zresztą chłopie co się przejmujesz. Sprzedadzą ziemie, sprzedadzą lasy, sprzedadzą kopalniem podwyższą podatki i będziesz sobie pracował za 1500zł i pisał komentarze na internecie. hejka

      0

      0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.