Foto: Wikimedia Commons
foto: wikimedia.commons.org
foto: wikimedia.commons.org

Rząd PO-PSL pracuje nad projektem ustawy, która da możliwość samorządom odbierania majątków i oszczędności emerytom, którzy otrzymują mniej niż 1400 zł/mies.

Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poprawił projekt swojej poprzedniczki, pani Fedak. W nowej odsłonie przyjął postać projektu ustawy, który daje samorządom prawo odbierania majątków i oszczędności starym, schorowanym osobom, których emerytura będzie niższa, niż 1400 zł/mies. a zdecydują się pójść np. do Domu Spokojnej Starości.

– To jakiś żart? Zabiorą nam mieszkanie, jeśli matka zechce pójść do domu starców? – denerwuje się pan Henryk. Dwa lata temu stracił pracę, więc musiał zrezygnować z wynajmowanego mieszkania i wraz z konkubiną oraz jej dzieckiem zamieszkał u matki. – Nie jest fajnie, bo matula mojej kobity nie lubi i coraz częściej wygraża, że pójdzie do domu starców, by mieć spokój. To mieszkanie rodzice kupili od miasta, gdy jeszcze żył mój ojciec, i teraz miałoby iść z powrotem do państwa czy jak? – pyta zaniepokojony mężczyzna.

-Prognozy ZUS mówią, że w 2060r. Polaków będzie niecałe 31 mln., natomiast prognoza ONZ na koniec tego stulecia szacuje liczbę Polaków na zaledwie 16 mln.

– mówi ekonomista, Piotr Solis.

Pojawiają się hipotezy, że starzy ludzie mogą być „więzieni” we własnych domach, ponieważ ich bliscy będą się obawiać utraty mieszkania na rzecz sfinansowania pobytu rodzica w DPS.

Jeśli ustawa jakimś cudem przejdzie – Ministerstwo oświadcza, że nowe zasady obowiązywały będą jedynie tych, którzy trafią do domów seniora.

155 KOMENTARZE

 1. ale na jakiej podstawie,dlaczego, w związku z czym, bo takie gadanie ,
  ze odbierze bo odbierze to zwykle pitolenie. Jakies szczegóły????

 2. Wszystkie, WSZYSTKIE aktualnie istniejące polskie partie polityczne są sterowane i opłacane przez osoby majętne. Nie ma ŻADNEJ partii, która reprezentowałaby naród. ŻADNEGO polityka, reprezentującego Polaków. Partie polityczne to największe możliwe zło – Piłsudski właśnie z nimi walczył. Podobnie George Washington, który był przecież dyktatorem w USA .

 3. Jeżeli ustawa dotyczyłaby osób samotnych tzn. starców bez potomków, czyli bez dzieci lub rodzin to to rozumiem jak najbardziej. Natomiast jeżeli jest potomstwo lub rodzina to już nasuwają się pytania. Pierwsze to czy rodzina może się opiekować starszymi osobami i czy ma na to warunki? Drugie czy starsi ludzie chcą aby ktoś z rodziny się Nimi opiekował / jeżeli tego nigdy do tej pory nie robił a tutaj ma stracić dom, mieszkanie itp./? Trzecie – bardzo ważne, kto będzie wyceniał te domy, mieszkania i posiadłości oraz jak będzie to przeliczane do okresu pobytu starców w Domach Starców? Zasady muszą być klarowne i jasne!!! Natomiast nie rozumiem obaw dzieci osób starszych, jeżeli tak kochacie swoich rodziców, dziadków itp. to po prostu albo się nimi opiekujcie za mieszkanie lub dom albo opłacajcie ich pobyt w takim domu za przekazaną nieruchomość! Nie ma nic za darmo na tym świecie, już nie wspomnę o obowiązku opieki nad rodzicami jeżeli są starzy i schorowani.

 4. Ludzie chceci sie przekonać i pokazac innym ludzią jacy sa naprawde pOSŁOWIE z kazdej partii zbieżmy podpisy pod projektem referendum nt okragów jednomandatowych oraz o maksymalnym wynagrodzeniu posłów np. 3 średnie krajowe i basta i np trzecie referendum nt imunitetu wszystkie propozycje przepadna ani sejm ani Pseudorezydent pan K odrzucą z góry ale to przynajmneij pokaże tym niedowiarką że ta płyta z tymi partiami nie ma sensu. Panowie i Panie tylko na Islandię trzeba patrzeć i od nich się uczyć!!!

 5. MOże wprowadźmy ustawę która pozwoli no odstrzał (p)Osłów jesli gatunek jest w nadmiarze i agresywny wobec społeczęństwa to mysłiwi mogą odstrzelić taki egzemplarz.

 6. Ja wiem jak zrobić żeby Polacy wrócili do Polski z Emigracji…Wystarczy Ze Tusk zostanie premierem Wielkiej Brytani…;-)

 7. co wy gadacie, gdyby rodzic miał dobrze z dzieckiem czy wnukiem nie decydował by się na taki krok, by pójść do domu spokojnej starości, ale czasami bywa i tak że dla emerytury jest zamykany, katowany, dręczony bo sam już nie daje rady z niczym,że wolał by oddać to co ma dla świętego spokoju wyprowadzić się z własnego domy by mieć spokój od własnych katów. Tylko w takich przypadkach, jest to możliwe, nie w innych, nie w kochającej się rodzinie.

 8. bądźmy nadal podzieleni i bierni, to wprowadzą ustawę mówiącą o braku jakichkolwiek praw dla Polaków (grupy etnicznej na tych ziemiach) jak sukisyny już piszą o nas za granicami.

 9. Majątek mieszkanie kumuluję się,aby przekazać swojej rodzinie,dzieciom,a nie złodziejom z psl,po,czy innego złodziejskiego szajsu.Miliony ludzi muszą wyjść pod sejm pokazać tym ścierwom siłę.Żadna partia tylko wolni ludzie.Czy już otwieracie oczy na to co się naprawdę dzieje?Islandia dała radę,Węgry dały radę ale bez złodziei na górze,bo tam złodziei przepędzono.Czas i tu to zrobić.

 10. Nie rozumiem komentarzy..przecież utrzymanie w DPS to koszt ponad 3000 zł. Dlaczego podatnik ma płacić za utrzymanie czyjegoś ojca czy matki? Skoro rodzina nie chce lub nie może opiekować się swoim najbliższym, to niech dopłaca do brakującej kwoty z renty czy emerytury..lub należy przejąć majątek podopiecznego….Jeśli jest to np. jedyne mieszkanie, gdzie mieszka krewny znajdujący się w trudnej sytuacji..to sprawę powinien zbadać Sąd rodzinny….Dość wypychania bezkarnie starych ludzi do DPS ów! i przejmowania majątków przez krewnych cwaniaków! Stary człowiek w DPS nie musi być na utrzymaniu społeczeństwa, skoro posiada swój majątek!

 11. sami oddajcie co nakradliście !!! Nakradliście naszych pieniędzy wy złodzieje !!!! wypierd….ać !!!!! banda nierobów żyjących na nasz koszt a potem na stare lata to niby co z nami ???? ja proponuję wtedy wszyscy starcy na wiejską, ja tez będę już stara wtedy weźmy kocyki, poduszki,
  kilka prywatnych rzeczy i zamieszkamy na wiejskiej albo w belwederze 🙂 należy nam się do kurwy nędzy!!!!!

 12. Czyli umierajacemu poduszke spod glowy zabrac bo jej juz nie bedzie potrzebowal. Qrva ludzie, kto nami rzadzi??? Zydowsko-lewacko-pedalska banda zlodziei!

  • Prowokacja jakiegoś klauna z PZPR czytaj PO ? Ród Kaczyńskich to prawdziwi patrioci polscy. Jesteś prowokatorem niczym ZOMO w 80 roku

  • – To akurat g…o prawda !!! Od dziada praprapradziada. Bredzisz – służbowo pewnie. Nie ma plugastwa, którego, na zlecenie agentur, nie dałoby się wylać na Kaczyńskich, póki co bezkarnie, więc “opluwajmy śmiało, zawsze coś przylgnie” – jak mawiał klasyk paszkwilanctwa, niejaki Gebbels

 13. Zupełnie nie rozumie tej wrzawy tutaj. Takie rozwiązania są też stosowane w Anglii. Ma to zapobiec finansowaniu starości przez państwo w przypadku, gdy rodzina korzysta z majątku rodzica czy dziadków. Rozumię, że w sytuacji, gdy wielu młodych nie ma gdzie mieszkać to może wyglądać groźnie. Ale coś za coś: albo niech dzieci zapewnią swoim rodzicom, u których mieszkają godną starość we własnym domu, albo niech za to zapłacą majątkiem. Dlaczego inni obywatele mają utrzymywać ich staruszków płacąc coraz wyższe podatki a cwaniaki będą zajmowały mieszkanie czy dom rodziców nie dając nic w zamian? Starość jest droga, lekarstwa, lekarze, leczenie szpitalne, opieka całodobowa jak przy niemowlaku (czasem) – dzieci zajmują mieszkanie, przepisują je na siebie a staruszków pozbywają się. To dlaczego mamy się martwić o ich mieszkania? Oczywiście nikt im mieszkania czy domu nie zabierze, jeżeli dadzą opiekę rodzicom. Po co więc ta wrzawa? To taka nowa moda żeby opluwać tych, co domagają się aby bezduszne cwaniaki co wzbogaciły się na rodzicach, których maja w du… w końcu zapłacili? Chcesz mieszkać w domu staruszków to się nimi opiekuj.

 14. najpierw hitler żydów pozbawił obywatelstwa – potem zabrał dom na koniec – wszystko – to nie hitler był złem – to rezim wypracowany pod jego nazwiskiem i rządami to wszystko dokonał – ludzie w zbiorowości mając taką wenę i przywódce – zawsze do tego moga dojść ! . wcześniej byli zydzi – potem cyganie – teraz polacy – ot taka przewrotność istorii jaka zresztą – w besarabii i wokół też tylko inaczej.

 15. jak mierzyc – porownywac w XXIwieku czlonka europy obóz koncentracyjny w polsce tuska równać do konce-obozów reżimu hitlera ,łagrów stalina – bo Łukaszenka – to w tym świetle jawi się z dużej litery

 16. dopiero wojna może zmienić – zakordonować system totalitarny w polsce , bo brak jest silnego demokratycznie ustawionego kregu ludzi a przede wszystkim brak wyrazistego rzetelnego lidera.

 17. myśle i jestem o tym przekonany , posiadając dowody na to że polska to system totalitarny, reżimowy w którym kazdy sąd wyda wyrok jaki tusk i spółka systemu totalitarnego oczekuje bo sedziowie nie sa niezawisli i dostaja kase od systemu w wydaja te wyroki w ciekawych prostych skladach oczywiscie ławy przysięglych być nie może a media tak śpiewają jak im orkiestra tuskowa gra

 18. system rezimu obozu koncentracyjnego polski Powstał na zgliszczach świadomie przkazywanych przez komune i nigdy nie dorobil sie logicznego ,europejskiego systemu prawa – zaś postepowanie warstw urzedniczo sadowych nigdy w oparciu o taki system nie mogło być uczciwe , logiczne i stworzyło podstawy do kroczenie w nowy – unowocześniony system totalitarny w rekawiczkach pseudo demokracji i tak powstał obóz koncentracyjny XXIwieku – emigracja jest tylko kontrolowanym efektem

 19. należy wpowadzić monatchię chrześcijańską, wcześniej jednak rozliczyć tych bałwochwalców z wiejskiej. Wyjdźmy w końcu z domów i sami obalmy tą SZOPĘ!

 20. To tylko w Polsce jest możliwe!!!!! Kto może ograbić emeryta, starego, schorowanego – jego OJCZYZNA – dla której pracował, po wojnie odbudował i tyrał do starości! Stara jestem i już nie mogę uciec z tego “burdelu” a szkoda (mój patriotyzm _ został zamordowany!)

 21. Mieszkam w Holandii, z zamiarem wrócenia kiedyś do Polski… ale zaczynam się obawiać, że nie będzie już po co… ta banda złodziei, która siedzi w rządzie wszystko ludziom zabierze! Człowiek własną pracą, ciężką pracą chce się czegoś w życiu dorobić… a na starość co mu przyjdzie? BIEDA! zamiast spokojnej starości… i tylu lat pracy… A te złodzieje siedzą w tych swoich fotelach z grubymi brzuchami… i myślą jakby tu nas okraść z kolejnej złotówki… W JAKIM PAŃSTWIE MY ŻYJEMY? MAM NADZIEJĘ, ŻE TYCH WSZYSTKICH W RZADZIE, SPOTKA JAKIEŚ OKRUTNE NIESZCZĘŚCIE, ŻEBY PRZEJŻELI NA OCZY…

 22. — licytujemy partie , KTÓRA LEPSZA do zarządzania nigdy nie mieliśmy ludzi i nie mamy ludzi do rządzenia ,a żaden polityk nie ma pojęcia o gospodarce , żeby komuś dać ,ktoś musi wypracować , nasze uczelnie głupot uczą i nauka im wrzuciła do dyrektyw autonomię i deregulację ,w Polsce nigdy nie było reformacji i teraz cały świat reformuje nauka ,LIKWIDACJA KONCERNÓW , żyjemy w średniowieczu ,,to politycy blokują , mas media kłamią na ich zlecenie ,CENZURA ZAWSZE BYŁA I JEST ,, ,, ,

 23. — WYRZUCĄ NAJPIERW STARYCH PÓŹNIEJ MŁODYCH JAK STRACISZ PRACĘ ,a pracy nie bedzie

  — NAUKA ŚWIATOWA POWOŁAŁA TYMCZASOWO NOWE INSTYTUCJE ,MINISTERSTWA I AGENCJE U MARSZAŁKOWSKIE , do mojej dyspozycji CELEM PRZEKAZANIA wiedzy I MŁODZIEŻY JAK LECZYĆ ; DIETĄ ,ZIOŁAMI I RUCHEM , TO MEDYCYNA PRZYSZŁOŚCI , ALE W POLSCE MAMY WIEDZĘ ,najpierw BEZWŁADY CENTRALNE (REGENERACJA )23 DNI , po złamaniach 42 dni ,ok 10 urazów medycyna nie leczy , umierają i medycyna nie umie pomóc , zresztą wcześniejsze metody uchylili , i wszystko także w produkcji żywności wg moich technologi rozwija i świat pracuje ,tylko w Polsce nic nie zrobili , mimo otrzymanych bilonów ,euro, teraz młodzież będzie płacić kary !!!!!!!!!! — dyrektywy przyszłe i wszystkie strategie oraz subsydia z UE NIE BĘDZIE NAWET NA ROLNICTWO są ustalone ,,,,,,,,,,,,,,,,,, całej nauce światowej nie podskoczymy ,,,,,nie stosowanie się kraju do dyrektyw = kara ,,

 24. –ATEM — TAK BĘDĄ TRACIĆ MIESZKANIA , BO NIE MA KTO UTRZYMAĆ MILIONY MŁODYCH WYJECHAŁO OD 90 -TYCH I WYJEŻDŻA ,ŚCIĄGNĄ CHIŃCZYKÓW i dadzą im prawa jak 1000 lat temu i polak znowu będzie służącym we własnym kraju , mieli zrobić prywatyzację i uwłaszczenie o co nauka światowa wnosiła , u siebie by się wstrzymali i porobili by oczyszczalnie dymy itd i odbudowali przemysł ,rolnictwo ,,, takich dupków to na świecie nie widzieli i z nimi nie będą gadać ,, jak załatwię i mieszkańcy jakiegoś regionu wyrażą zgodę to najpierw odbudują wszystko wzorcowo i płaca jak w UE potrzebują regionu n au centrum nauki światowej dla młodzieży naszej i z całego świata ,to prestiżowa praca za min 5000 euro ,, środki na 50 lat zarezerwowali ,,,,,,, rząd wie o wnioskach i parlamentarzyści ; młodzieży odmawiają pracy !!! inaczej bankructwo ,średniowiecze , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,środki dała nauka za rozwiązanie technologi przyszłości ,za to przemysł przyszłości ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 25. Ja pier… Co się dzieje z tym kraju? Trzeba skończyć z tą bandą tych oszołomów, jakimi są lewacy. Szczególnie trzeba skończyć z tym rudym kretynem Tuskiem. Trzeba głosować na Nową Prawicę, wtedy w Polsce będzie dobrze.

 26. – to początek niszczenia narodu ,, wszyscy pójdziemy na bruk – środki nauka światowa dała bilony , gdzie są ??? – w 2011 r wysłałem wnioski i dostaliśmy dodatkowe środki ,,, i leżą ,,,, są do mojej dyspozycji , najpierw powiatu , później regonu , i nauka nam opracowała pozostałym regionom strategię rozwoju ,, nasi politycy nie mają pojęcia o gospodarce ,,,czego TELEWIZJA ,,,,,,, NIC nie mówi ? ? ? ? ,,,,,, powtórka z historii , sprzed tysiąca lat ? w świecie nauki mamy prestiż , NAJZDOLNIEJSI NA ŚWIECIE ,bez nas świat tkwił by średniowieczu ido niego wrócił ,,,,,,,,oprócz polityków ,,O ,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,, całe pomorze na centrum nauki światowej ,,,,,,,,, dla młodzieży z całego świata i naszej chcesz być niezależny i odbudować wszystko co zniszczyli politycy ,prowadzić będzie nauka i prawa UE , NASZE BĘDĄ UCHYLONE ,,,,,,, PRACA DLA KAŻDEGO MIESZKAŃCA 5000 EURO = 20,000 tys zł , kilkaset nowych kierunków ,,,,,,TYM POLITYCY POWINNI SIĘ ZAJĄĆ ROZWOJEM KRAJU , A NIE DESTRUKCJĄ i USTAWY blokowaniem informacji — CENZURĄ ,,,,,,,BĘDZIE KONIEC ŚRODKÓW Z UE , CO DALEJ ?? ZABRAĆ STARSZYM LUDZIOM DOROBEK I DOMY OPIEKI ??

 27. — zabierać , majątki ,domy ? to obłęd . — to też wina wszystkich polskich polityków , mieli zrobić prywatyzację i uwłaszczenie o co wnosiła nauka światowa , wszystko rozdali koncernom , teraz chińczykom nas sprzedadzą ,, nauka dała dodatkowe środki na ; medycynę ,przemysł i rolnictwo i powołała nowe instytucje ,,, co zrobili NIC , — jedynie uratuje nas CENTRUM NAUKI ŚWIATOWEJ ,ale mieszkańcy regionu muszą wyrazić zgodę ,,,,,świat zarezerwował na 50 lat bilony ,, – to praca dla młodzieży na warunkach unii , dlaczego blokuje się informację społeczeństwu , to najważniejsza sprawa w naszej historii ,, opracowałem i przedstawiłem medycynę i technologie przyszłości , otrzymujemy środki za wybitną wiedzę ,,,,,,

 28. Mam szwagierkę w Belgii.
  Rodowita Belgijka na starość poszła do domu starców, trochę pomagała mojej szwagierce. Dziś się okazało, że w takim socjalistycznym kraju nie ma kasy na jej utrzymanie w domu starców, zabrali się za jej majątek, chcą wysiedlić moja szwagierkę bo zamieszkuje jej dom. Z tego co wiem ta belgijka ma zapłacić 70 % kosztów pobytu w domu starców.
  Bogata Belgia zaczyna się kłaść. Z polską będzie łatwiej.

 29. To są konsekwencje socjalizmu w którym żyjemy. Jeżeli dalej mam trwać w tym systemie to jestem za. Dlaczego mam płacić za twoją teściową?
  Trzeba tak wychować dzieci aby chciały na starość opiekować się rodzicami.
  Jeżeli całe życie olewałeś rodziców to nie masz prawa do ich majątku.
  To jest to o czym Janusz Korwin-Mikke mówi “Rodzina”.

  Pozdrawiam

 30. To,są złodzieje i przestępcy którzy powinni iść do ciupy.Pozbawić,mandatu poselskiego.Ludzie,starsi,którzy,ciężko pracowali ,nie tylko dla siebie,ale dla kraju ,więc od Polskiego,chrześcijańskiego ,kraju,dostają nagrodę w postaci odebrania własnych nieruchomości.Oni,za ciężko zapracowane pieniądze kupili sobie nieruchomości.

 31. no ludzie spójrzcie na sytuację trzeźwo. teraz się oburzacie ale majątki tych ludzi pozwolą na trzymanie ich w specjalistycznych ośrodkach, dzięki czemu nie będzie juz szłona to z podatków. mieszkania zostaną najpewniej sprzedane młodym (jeśli starszy nie przepisze go za życia) co zasili budżet naszego kraju, przez co stanie się on bogatszy. myślcie czasami :))

  • Problem w tym, że ten budżet “nie koniecznie” :-/ idzie na to na co powinien, nie mówiąc już o gigantycznych wyciekach i tajemniczych przepływach poprzecznych. Im mniej pieniędzy przepływa przez centrum tym dla społeczeństwa lepiej. W globalnych systemach redystrybucji dóbr zawsze dochodzi do globalnych nadużyć. Nawet jeśli są prywatne, nawet w USA, które jeszcze jest w miarę mało skorumpowane, a np. ma najdroższą “obsługę” zdrowotną na świecie.

 32. głosujcie na małe partie, takie, które nie są w rządzie takie jak np. KNP, jakby chociaż udało im się kilka ustaw przeforsować już była by poprawa.

 33. Oni się dziwią że coraz mniej polaków jest, nie dziwie się że ludzie nie decydują się na większą ilość dzieci.. za co mają je utrzymać??

 34. Bo jesteście wszyscy na tyle pierdolnięci że dajecie się kurwa w tej waszej Polsce okradać z każdej strony. Nikt nic nie robi żeby było lepiej, każdy tylko narzeka. A może by tak obalić ten cały jebany rząd ? Na co wy czekacie ? Jakby mi ktoś chciał odebrać majątek to w obronie własnej zacząłbym strzelać i szlachtować, gdybym miał przegrać to bym wszystko kurwa spalił albo wysadził i skaził swój teren chemikaliami. NI CHUJA !!! Pojebane coraz bardziej rządy w polsce, zacznijcie ich okradać tak samo jak oni was, tak jak ja to zrobiłem. Od wielu już lat mieszkam za granicą, mam piękny dom, samochody, nie pracuję, nie płacę podatków, nie istnieję, nie mam dowodu, paszportu ani innych numerów identyfikacyjnych. A za wszystko płacą politycy z polski nawet o tym nie wiedząc he he he. Nawet jeśli to któryś z nich przypadkiem przeczyta pomyśli że to bzdura.. i o to chodzi.

 35. hmm..czas,by kosiniak kamysz nakazal wszystkim emerytom zapisac panstwu swoj majatek,,i niezwlocznie umarl..w normalnym kraju ten obszczy murek pracowalby w zieleni miejskiej..takie ma kwalifikacje..a poza tym mamy wolnosc heh..ktos jeszcze wierzy w to?

 36. Teraz po tych wszystkich złodziejach czas na KONGRES NOWEJ PRAWICY, czas na normalność, niech już nikt nam nie odbiera NASZYCH WŁASNYCH PIENIĘDZY!!!! KNP!!!

  • a ile baranku ci płacą za te komentarze- promujące faszystę?Sadzisz, ze ludzie są tak denni, że będą głosować na partię która chce wprowadzić niewolnictwo?

   • Niewolnictwo to masz teraz, przymus podatków, zusu, zakaz normalnych żarówek i wiele innych 🙂 jako pracodawca zatrudniam 8 osób, każdy dostaje koło 1500 do ręki, a realny koszt takiego pracownika to 3 tyś zł. I chciałoby się dać pracownikowi podwyżkę ale dając mu 2 tyś muszę jeszcze oddać prawie 2 tyś do państwa 🙂 I uwierz mi że ludzie którzy mają własne firmy albo znają się na ekonomii z pewnością będą na niego głosowali 🙂

 37. bez sensu , albo ja czegos nie rozumiem.. powiedzmy ze mama przepisze swoje mieszkanie na mnie i pojdzie do domu starcow wiec jak sie ma ta ustawa w zyciu ? bez sensu

  • To tak jak z hotelem. Masz forsę, to wynajmujesz hotel , nie masz, to mieszkasz w przytułku dla bezdomnych. Tak czy owak, dach nad głową znajdziesz. Jeśli szanowna mamusia była łaskawa podarować ci wspaniałomyślnie mieszkanie, to ma do wyboru albo mieszkać u ciebie kątem, albo przytułek. O komfortowym domu pogodnej starości może zapomnieć, no chyba, że jej zafundujesz sprzedając mieszkanie. 😉

 38. Przesłanie, że składka ZUS to tylko forma podatku i nic się z tego nie ma jest jak najbardziej prawdziwa. Natomiast chętnie poczytałbym więcej o tym projekcie bo coś mi się zdaje, że ktoś tu kogoś źle zrozumiał.
  A kto to ci “całkowicie spolonizowani”?
  I jak to możliwe, że 77,97-67 równa się 3-4 lata?
  No a na koniec jeszcze się odniosę do tyhc 16 milionów – to populacja w wieku 15-64 lata, a nie cała populacja. zwiń

 39. CO Ku_RWA?!!!!?!?!? Ale jakieś dwa słowa wytłumaczenia… dlaczego niby Państwo ma odbierać majątki? Na jakiej podstawie? Ojjjjj bo ktoś będzie wisiał….

 40. pisac to sobie można duzo niech korwin zbierze ludzi pod sejm przecierz w głowie się nie miesci co robi z nami rzad oni moga wszystko a zwykły człowiek nic kurwa mać z pałami trzeba ruszyć pod sejm tylko to pomoze wtedy sie będa nas bać KIEDY RUSZAMY NA SEJM?????????????????????

 41. Na KNP wypada zagłosować z tego względu że nigdy u władzy nie byli , niech spróbują , nie mamy nic do stracenia bo co mieliśmy do stracenia juz straciliśmy przez (SLD – byli u wladzy i dupa , PIS byl i zjebał , PSL to wiejskie cwaniaczki co w latach wczesniejszych jeszcze oborniki sprzatali , PO – bez komentarza bo kazdy wie ze to sprzedajacy dobra kraju ,,, debilne ustawy pod siebie , i zawłaszczenie TV ……………………… Polecam Kongres Nowej Prawicy . cPozdrawiam

  • Bardzo ciekawe stwierdzenie oni jeszcze nie próbowali to niech spróbują. Mocno naiwne patrząc na ostatnie kilka stuleci Polskiej historii.
   Druga sprawa, z tego co się orientuję , Pan Korwin, chce całkowitej CAŁKOWITEJ zmiany systemu w Polsce, wątpię jednak, żeby ludzie przeżyli tak wielkie zmiany z dnia na dzień ponieważ zmiany ustrojowe wymagają lat na wprowadzenie, żeby nie robić szoku, a zmiany trwające latami nie zaspokoją żadnego Polaka, bo niestety bądźmy szczerzy Polacy chcą TERAZ, JUŻ, DZIŚ a nie np za 10lat, bowiem dzisiejszy budżet, ustawy, itp. rzeczy dadzą obraz czy były dobre czy złe za 10lat.
   Przepraszam, że się tak rozpisałem ale krócej już się tego nie da wyrazić. Na koniec jednak chciał bym coś dodać od samego siebie. Nie specjalnie chciał bym, żeby “rządziła” partia, której wyborcy zachowują się i używają języka jaki tutaj widzę. Osobiście jestem apartyjny i zwyczajnie uciekłem z kraju, dlatego nie mam prawa głosować, natomiast nauczyłem się czegoś emigrując, że pierwszą rzeczą jaką widać np. w Niemczech jest niesamowity szacunek człowieka do człowieka, czego w Państwa wypowiedziach nie widzę.

   • JKM chce zmiany dla swojej i podobnych mu d.p, po to by się nażreć czyimś kosztem. Zwykłego człowieka zepchnąć do roli szmarty-niewolnika. Głosujcie caly czas na tego faszystę, ale jak to mówią za 30 lat oczy wam się otworza a d.a zamknie

    • Jeśli JKM jest według Ciebie faszystą i chce sie nażreć czyimś kosztem, to aż się boję jak nazywasz obecną władzę 🙂

 42. Qrwa banda złodzieji mój sąsiad ma M3 i poszedł do domu seniora , był 3 lata i było mu tam złe wiec wrócił do domu a w takim razie jak rząd ograbi ludzi to pójda na wysypisko śmieci jeszcze mało nakradli wiec zamiast państwa prawa jest państwo pedofilii kościelnych i złodzieji rządowych ..

 43. To co teraz przeczytałem aż mnie wkurwiło!! Mam 22 lata i boje sie myśleć co będzie jak będę miał 35-40…. dlaczego Nasz NARÓD godzi się na takie traktowanie… nie rozumiem… może czas coś zmienić i to najwyższy !!!! niedługo wszystko nam zabiorą… :/ żal

  • A co, liczyłeś, że babcię schowasz w komórce i będziesz robił w jej mieszkaniu imprezy?
   Lepiej pomyśl co będzie z tobą, kiedy będziesz miał 80 lat.

  • Okej, zgadzam się, że jest ważną postacia – ale tylko i wyłącznie w jedności siła i narodzie zacznij się modlić! Zacznij wierzyć! Tylko Pan Bóg może ns poprowadzić do zwycięstwa, więc módlmy się o zjednoczenie prawicy, a jeśli taka jest wola Boga – to tak się stanie!

 44. Ludzie czy wy nie widzicie, że lewactwo kawałek po kawałku zabiera wam wolność i zaczyna zagrabiać prywatne majątki jak w 1945 r. tyle, że w majestacie prawa? Czas aby społeczeństwo się obudziło i przejrzało na oczy, głosujcie ludzie na Kongres Nowej Prawicy bo to jest jedyne koło ratunkowe dla Polski, w przeciwnym razie pójdziemy na dno razem z resztą lewackiej Europy.

  • Jedno pytanie: Skąd wiadomo, że projekt takiej ustawy nie powstał wyłącznie w umyśle pana ekonomisty Solisa? Dlaczego nie podano nazwy projektowanej ustawy aby każdy mógł zapoznać się z jej treścią na stronie sejmowej?
   A po drugie, jeśli taka ustawa istniałaby naprawdę, to byłaby raczej na rękę starym ludziom, którzy mają dość pieniędzy aby zapłacić sobie za godziwą starość.
   Ustawa ewidentnie godzi w niewdzięczne bachory. 😉

 45. Zgadnijcie kim będą właściciele tych domów opieki. Przecież to kolejny złoty interes dla tej bandy złodziei. A w tej chwili właśnie szykują dla siebie prawo, żeby przejąć kolejne majątki – tym razem majątki obywatelskie. Bo kapitał narodowy już sprywatyzowany (czytaj rozkradziony)!

  • A ja proponuję, żebyś się zastanowił, dlaczego autor nie podał nazwy ustawy?
   Każda ustawa lub jej projekt jakoś się nazywa prawda? Zanim więc pokażesz, kto tu rządzi, pokaż kto tu myśli.

 46. bo chyba tego bardzo chcą małymi krokami ale do tego dążą.. bo jakim prawem chcą zabierać starszyźnie ich jedyny majątek

  jasne kur.. zabierzcie jeszcze im ciuchy gacie czapki klapki wszystko.. “Gdyby został mi ostatni dzień życia zrobiłbym wszystko by wyjebać złodziei z ukrycia” “Nie ważni są ludzie ważne jest by dawali chajs nikogo nie obchodzi ze mogą z wycięczenia paść” “Jak więzieni ludzie do pracy za darmo na smyczy tak tu to samo tylko łańcucha nie widać masz zarabiać na nich dla ciebie nic.. masz o nic więcej nie pytać”

 47. Cały majątek narodowy już rozkradziony, więc przyszedł czas na grabież tego, co posiadają obywatele! Precz z tą bandą pazernych złodziei! Trwonią tylko nasze ciężko zarobione pieniądze! A Pan Kosiniak-Kamysz pomógł już bezdomnym malwersując 5 mln zł na zupełnie bezużyteczny portal. Czas zacząć rozliczać tę bandę. Ja też zagłosuję na Korwin-Mikke bo to jedyny logiczny i spójny w mowie i czynach facet. Szkoda, że polskie społeczeństwo nie nadąża i woli być dymane przez oszustów bez krzty wstydu i odpowiedzialności za swoje słowa. Już nam Wałęsa dawał po 300mln. a Pan Tusk zrobił Irlandię – chyba dla siebie swojej rodzinki… Bezgraniczna bezczelność!

 48. Jeszcze kurwa troche i pójde na poligon wykopie w chu* petard i rozpier**** w chu* ten cały sejm co to ma znaczyc? jeb*** złodzieje chu* wam do tego .. moze kur** wam zabrać wszystko.. a po pierwsze moze teraz społeczeństwo stworzy jakieś kur** chore prawo? każdy polityk powinien miec ściągnięty immunitet i kulka w łeb za te gówno wyssane z palca nie wieże.. w to kur.. jakim prawem bez zadnego głosowania? a społeczeństwo to co? gowno nic nie znaczące? to wy kur** jesteście bandą złodziei nie potrzebnych nikomu!!! Na legalu kradną !!!!!!!!!!!!!!

 49. Bardzo dobrze. My podatnicy płaciliśmy za takie sytuacje, że rodzina zabiera majątek nie interesując się swoimi bliskimi umieszczonymi w domach opieki mających emeryturę, która nie pokrywa kosztów przebywania w takiej placówce. Innymi słowy zwyrodniała rodzina nie płaciła za pobyt swoich rodziców, dziadków ale majątek sobie przywłaszczała.

  • Ma Pan może dziadków, albo miał Pan? Ale dziadków takich, którzy kochają wnuki zapisując im swoje mieszkania? Mieszkania, które niejednokrotnie wykupują właśnie te wnuki lub dzieci licząc, że kiedyś dostaną je w spadku? Policzmy…małe mieszkanie – 250 000 zł, prywatny dom starców za rok – powiedzmy 30 000 … Ile starszych i niedołężnych ludzi pożyje tam dłużej niż dwa lata? 20 procent ? Przecież idą tam już najczęściej ludzie mocno schorowani, którym w domu nie sposób już zapewnić całodobową opiekę…. Nie wszyscy pozbywają się rodziców / dziadków, bo są źli !!! Całe życie płacimy majątek na ZUS – większość ludzi do śmierci nie wykorzysta nawet połowy wpłaconej kwoty (na leczenie i emerytury). Czy za te pieniądze już nic nam się na starość nie należy? Życie szybko mija, ten problem może dotyczyć każdego z nas… Pańska wypowiedź sugeruje, że albo dziadkowie / rodzice nic Panu nie zostawili , albo nigdy nie miał Pan problemów finansowych…

   • Pani Ewo,
    takie ceny za mieszkania są od jakichś 7-8lat wcześniej te ceny było 2x-3x miejsze więc niech nie podaje Pani takich absurdalnych cen.

    • Pragnę zauważyć, że ewentualna zmiana, będzie dotyczyła aktualnych emerytów i …aktualnych cen !!! Ponadto, nie każde mieszkanie kiedyś dało się wykupić za grosze na preferencyjnych warunkach – za to które ja spłacałam z mamą, trzeba było zapłacić 150 000 zł (42 m2 , Kraków), a to było w okresie 1992 – 2004 r.

    • Ależ Panie Piotrze nie jest istotne za ile ten dom był kupiony przez wnuki, a ile kosztuje teraz, nie, ta różnica nie jest istotna. Chodzi o to, że państwo znowu kładzie łapska na własność obywatela. Nieważne ile warty jest majątek – choć muszę przyznać że to może być niezły zarobek dla państwa – już pomijając wątek żydowski, który mnie rozśmiesza, ale może państwo będzie dawać mieszkania darmozjadom? I kolejny problem rozwiązany. Wracając – jest ogromną niesprawiedliwością i po prostu kradzieżą – od takiej babci ale i dziedziców (przecież chyba prawo chroni dziedziców majątku – to oni mają prawo po rodzicach jako pierwsi – nie państwo) wywłaszczanie rodziny w zamian za kilka lat pobytu w domu starców. Nieważna jest aż tak kwestia zarobku państwa na tym, ale kwestia okradania w majestacie prawa. Przecież takie schorowane starsze babcie/dziadkowie w wielu sytuacjach są zmuszone do pójścia do domu starców. Niezależnie od sytuacji i emocji w rodzinie to one powinny zdecydować – albo ich dzieci jeśli nie są świadomi właściciele – co zrobić z mieszkaniem – jak można wprowadzać taki przepis pozbawiający człowieka wyboru w sprawie jego majątku? Znoszenie odpowiedzialności z rodziny nad najstarszym członkiem rodziny – PRZECIEŻ TO JEST WŁAŚNIE TO! (To dzieci powinny się zatroszczyć o to, aby rodzice godnie przeżyli ostatnie dni, to one powinny się starać, aby opłacić koszt utrzymania takiej osoby czy to w domu zwykłym/domu starców) W ten sposób dzieci się nie martwią – bo o tym godnym życiu decyduje państwo – ono zapewnia opiekę – ostateczną formę finansowania. Po za tym mogą być sytuacje, kiedy dzieci zostają pozbawiane majątku, przez decyzję starszej osoby, która nie ma już perspektywy długiego życia, osoby, która może nie podejmować racjonalnych decyzji. Jest przykładowa sytuacja – przy założeniu, że ta ustawa JESZCZE nie działa – dziecko zabiera dla siebie mieszkanie – ale dziadka nie stać z emerytury na dom starców – musi to dziecko jednak zatem zmienić plany i mieszkać z tą starszą osobą rodzina/dziecko/wnukowie – innej możliwości nie ma. Na bruk nie pójdzie – przecież konstytucja broni życia do samej śmierci. A tak to państwo wchodzi między relacje rodzinne i miesza. Jakby każda sytuacja miała być taka sama – zabezpieczyć emerytów. Jakby każde dziecko miało być tak okrutne, że zabierze mieszkanie i nie da ani grosza na dom starców. Ale przecież nic im bardziej nie grozi niż status finansowy ZUS.

  • Skoro państwo uważa że przeżyją sami za 1400 zł, to powinno im zapewnić takie domy starców gdzie nie trzeba dopłacać. Żywienie zbiorowe jest ekonomicznie tańsze, a służba zdrowia przecież za darmo :-/

  • Wreszcie głos rozsądku.W innych krajach też tak już jest od dawna.Holandia,Belgia,Niemcy, Włochy – najpierw musisz z wlasnego majątku łożyć na swój pobyt w domu opieki albo zrobią to twoi bliscy.Nie ma innej możliwości.Jak udowodnisz ,że nie masz tej możliwości ,to opieka socjalna dopłaci do twego pobytu.Ale nie wcześniej.Czy to nie jest sprawiedliwe??
   Alimenty na dzieci to sprawiedliwe ale alimenty na rodziców to już nie? Dlaczego? Czy wszyscy dorośli tak dużo odłożyli w skladkach ? czy żyli pamiętając o kosztach starości czy też od razu przerzucili te koszty na państwo (CZYLI NA NAS WSZYSTKICH!).

 50. 16 mln Polaków … a ile ma być jak wychowanie 2 dzieci graniczy z finansowym cudem ? no ale przecież w to miejsce pojawią się Arabowie i Murzyni którzy idealnie się integrują z narodami Europy, przyjmują moralność etykę i zasady goszczących ich społeczeństw … pięknie to Eskimosi uknuli co by się Wielkie Palenie nie powtórzyło ….

 51. Banda jebanych złodziei z PO i PSLu i zboczeńców – degeneratów z Twojego Ruchu palikota.Czas pogonić te ścierwa jak najdalej a za wałki niech odpowiadają prywatnym majątkiem.

 52. Socjalizm jest to ustrój w którym bohatersko pokonuje sie problemy nie znane w innym systemie jak mawia Korwin Mikke.

  Ale skoro już w ramach tego systemu sie obracamy, to jest to uczucie postawienie sprawy chociaż włosy jeża sie na głowie tym którzy mogą stracić.

  Bo moi dziadkowie i rodzice nie maja żadnej własności, i nic mi po nich nie zostanie, dlaczego wiec mam płacić za utrzymanie rodziców osób które dostana po nich za 5 lat mieszkanie warte 500tys złotych?

  • Autorem przytoczonego przez Ciebie cytatu jest, jeśli się nie mylę, ś.p. Stefan Kisielewski.
   Ale to już nawet nie jest socjalizm. To jakaś zradykalizowana karykatura, zupełnie jakby powstawał kolejny odcień czerwieni…

  • Bo ktoś te 500 000 kiedyś musiał zapłacić, a koszt utrzymania w domu starców skończy się na nie więcej niż 1/15 tej kwoty. Poza tym – idąc tym tokiem – czemu mamy płacić za leczenie innych bardziej chorych od nas? Zasiłki dla bezrobotnych? itp… Odpowiem – bo człowiek losu sobie nie wybiera i wszyscy płacimy tak naprawdę na wszystkich…
   Powiem więcej – moja babcia była w prywatnym domy opieki ostatni rok życia – płaciła za to moja mama (babcia była osobą leżącą). Dostałam mieszkanie po niej w spadku, ale wiele lat wcześniej wykupiła je moja mama ze mną na spółkę. Wiele lat płacenia – i co, jakby nie było kasy na prywatny dom opieki, miałabym własne dzieci zostawić bez dachu nad głową? I imię czego?

   • w imię tego,m że nie głosujesz na tych co powinnaś- dlatego ty i twoje potomstwo oraz inni polaczkowie, jak się nie obudzicie z tego letargu zdechniecie…i sam Bog wam nie pomoże.

 53. Ludzie powinni iść do wyborów,i podziękować tym chójom z Po za całokształ i nie głosowac na nich!!! Najgorsze złodzieje to PO!!! Kurwy, kłamcy,oszusci,idioci,jebane skurwysynstwo wyjebmy ich z raz na zawsze z ich stołków!!

  • a na kogo mają głosować. Na tych psychików z PiSu? Przez 2 lata tyle zlego zrobili że nikt już ich nie chce a to ile ukradli to jest sprawa ich sumienia.

    • to juz kurwa innych partii nie ma?
     KNP, RN czy inne mniejsze! no ludzie. w tym kraju nie ma tylko PO i PiS!!!!
     taki styl myslenia nie daje innej alternatywy!

     • Trzeba walczyć o wybory jedno mandatowe ! Wtedy tylko wiadomo kogo rozliczać, jak się nie sprawdzi – wyp…..ć! Są jeszcze osoby bezpartyjne, kto powiedział, że trzeba głosować na PARTIE

   • Tak cie nakręciły media żydowskie , ze tak strasznie się boisz partii PiS ? To jedyna partja , która starała się oczyścić politykę, sejm ze szpiegów, SB-ków, tajnych współpracowników jak Boni z PO, wprowadzili lustrację , rozpieprzyli w kanał WSI ,pełne sług ZSSR. Wszyscy zaniepokojeni, wystraszeni tymi ustawami gremialnie zaczęli walkę z PiS. Mamy dziś tego skutki. Ty także byłeś :współpracownikiem:, ze się ich tak boisz ?

 54. Biorąc pod uwagę próg 1400zł … to 1/2 emerytów sie w tym łapie…. Nie licząc mundurowych, urzędników,nauczycieli itd. To są kpiny. Wiadomo nie wszyscy pójda do domu “seniora” ale zabieranie mieszkania osobie która w pewnym sensie jest ubezwłasnowolniona jest nielegalne,chore mówiąc krótko to jest do kur*y nędzy kradzież.

  • Beda zabierac i oddawac Zydom, nie po to im rocznie 2 tys. Polskich paszportow w Izraelu wydaja, zeby w Polsce nie mieli gdzie mieszkac. I wyjdzie jak planowali, Zydom kamienice, a dla Polakow tylko ulice ! A ze Polakow w Polskich urzedach jest jak na lekarstwo, to dopinaja Zydzi swojego celu bez zadnych przeszod ! A jak sie jaki Polak odezwie, to wyzwa go zaraz od antysemitow i tak tym sposobem zatykaja Polakom buzie!
   Psia ich mac !

  • — wszyscy politycy jak od jednej matki ,,jak nic nie umieją to pchają się do koryta i napchało się na urzędy bo unia daje pieniądze i wszelkiej maści dyletantów , napisali przepisy .dyrektywy i ja zwykły urzędnik może swoje przepisy wydawać i pytali czy w ministerstwach i agencja pracują analfabeci , jak czegoś nie rozumieli to mieli zwrócić się o wykładnię , i ok 80 % cofnęli , nauka sprawdza wykonie ,, tylko ja mam prawo wnieść o zmianę przepisów , lub środki ,,,, zrobią porządek ,bez obawy

 55. Odbierają ludziom majątki i sprawa nikogo nie oburza, nadal glosuja na tych samych. Korwin Mikke powie cos w sumie logicznego i prawdziwego o hitlerze (bo to przeciez nasza bliska historia i trzeba sie do niej odnosic,chociazby dlatego ze ci emeryci mieli z rzadami hitlera do czynienia) i to przysłania im sterte wolności i brak korupcji ktora chce wprowadzic korwin

  • Baranie- Korwin wprowadziłby zaraz prawo do zabijania chorych niepełnosprawnych reńcistów i dzieci w imę prawa swojego chcącemu nie dzieje się krzywda…poczytaj sobie jego program a ogólnie to by ci się wody w d. nalało jakby on chciał rządzić w Polsce…Tusk przy nim to niewinna dziecina!

   • O boże jak słucham takiego bełkotu to się we mnie gotuje… proszę się wpierw doinformować, a dopiero potem zgrywać wszechwiedzącego.

   • Głosuj dalej na PO debilu, by żyło się lepiej… Albo nie wychodź z domu w ogóle, tylko oglądaj TVN…

 56. czas przepędzić tę BANDĘ ZŁODZIEI z wiejskiej! Czas położyć kres rządom lewicowym i bandzie czworga! TYLKO KONGRES NOWEJ PRAWICY i wolność obywatelska!

  • Sam masz rząd lewicowy PO to chyba nie lewica, reszta partyjek sie nie liczy. A PiS miał wiecej socjalizmu w sobie niż SLD itp mamy rzady garstki oszołomów którym wydaje się że ludzie sa tępi ale póki ich wybierami dlaczego mają myślec inaczej. A każda strona fanatyzmu, radykalizmu jest mega zła ani to skrajna lewica a ni skrajna prawica a ni oszołomy kościelni ani ateisci – czy nei ma już normalnych ludzi !!! Którzy to uczciwośc maja na dłoni prawde na czole a wiare w sercu a nia na krzyżyku!!

 57. Najlepiej starych LUDZI posłać do gazu.Nie są już nikomu potrzebni.Zostali wykorzystani.Murzyn zrobił swoje,Murzyn może odejść.NIEMIECKIE OBOZY KONCENTRACYJNE NA ZIEMIACH POLSKICH mogą znów być wykorzystane przez “niby” polaków,a raczej polskojęzycznych,żeby się nas pozbyć. Nauka hitlera nie poszła w las ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.