fot. flickr.com CC

We wtorek rząd zmienił rozporządzenie dotyczące wynagrodzenia pracowników administracji rządowej nie należących do korpusu służby cywilnej. Po zmianach przewidziano podwyżki.

Po zmianach wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Zmiany wprowadzone przez rząd PiS-u zakładają, że maksymalne wynagrodzenia zasadnicze będą kształtować się od 2 tys. zł do 6,4 tys. zł. CIR zaznaczyło, że środki na wyżej wymieniony cel zostały zabezpieczone w w ustawie budżetowej na 2016 r.

Przedstawiciele CIR-u poinformowali, że podwyżki maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego o 25 proc. w stosunku do stawek obowiązujących od roku 2013, mają elastycznie kształtować wynagrodzenia pracowników.

Maksymalne stawki nie powodują automatycznych wzrostów wynagrodzeń zasadniczych – zastrzegło Centrum Informacyjne Rządu.

1 KOMENTARZ

  1. No to coś mi się wydaje, że zostanę w szarej strefie…. I weź tu bądź uczciwym człowiekiem w Polsce, nie da się, no nie da się… Podatki proszę poobniżać, aby wszyscy skorzystali, a później mówić o podwyżkach dla urzędasów… Bo prawo pracy to jest przestrzegane tylko w urzędach i to z nadgorliwością…

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.