Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski udzielił wywiadu, w którym głosił kontrowersyjne dla wielu teorie.

„Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać” — powiedział.

„My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem” – stwierdził.

„Myślę, że taka osoba jak najbardziej może czuć się bezpiecznie, ale podkreślam, może być obywatelem, dobrym obywatelem, może uczestniczyć w wydarzenia patriotycznych, i wielokrotnie z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia, ale ten czynnik jest bardzo ważny, i osoba czarnoskóra nie mogłaby być np. członkiem naszej organizacji” — podkreślił.

Słowa Pławskiego nie spodobały się również tym obserwatorom, którzy do tej pory przychylnie odnosili się do narodowych manifestacji z okazji 11 listopada lub po prostu uważają się za narodowców. Nie zgodzili się z nim m.in. Robert Winnicki i Krzysztof Bosak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.