Właśnie dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca przyszłości Mikołaja Pawlaka. Rzecznik Praw Dziecka do tej pory miał dbać o bezpieczeństwo, edukację oraz wsparcie w wielu sektorach życia dzieci. Jednak okazuje się, że według niektórych nie wypełnił należycie swojego zadania. Czy już niedługo zniknie ze swojego stanowiska?

Najpierw superniania, teraz Koalicja Obywatelska

W ostatnich dniach mogliśmy być świadkami wyjątkowego zdarzenia, które bardzo negatywnie wpłynęło na wizerunek Mikołaja Pawlaka. Rzecznik Praw Dziecka wywołał ogromne kontrowersje swoimi wypowiedziami dotyczącymi edukacji seksualnej dzieci. Pierwszą z nich na którą zareagowała Dorota Zawadzka, znana częściej jako superniania był wpis na Twitterze:

„Nie chcemy, by dzieci dowiadywały się w szkole, że np. krowy są gwałcone, by dawały mleko”.

Zdaniem kobiety Mikołaj Pawlak ma „kompromitujące braki w wiedzy, gdyż edukację seksualną utożsamia z seksualizowaniem dzieci”. Ponadto, wypowiedź Rzecznika tak bardzo oburzyła supernianię, że zdecydowała się przygotować petycję w sprawie odwołania go z obejmowanego stanowiska.

Jednak to nie koniec problemów, jakie w ostatnim czasie napotyka na swojej drodze Rzecznik Praw Dziecka. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa podczas której Barbara Nowacka oraz Jan Grabiec również poruszyli zachowanie Pawlaka.

Rzecznik Praw Dziecka zniknie ze stanowiska?

Politycy podczas konferencji prasowej przytoczyli przykłady działalności Mikołaja Pawlaka i zaznaczyli, jak bardzo zignorował potrzeby dzieci w ostatnim czasie. Według Nowackiej i Grabiec mężczyzna zapomniał o wsparciu dzieci podczas pandemii i rozpoczęcia edukacji w nowym roku szkolnym. Rzecznik Praw Dziecka nie okazał żadnego wsparcia, a jedyne tematy, którymi się obecnie zajmuje dotyczą „ochrony przed seksualizacją dzieci”.

 „Pan Rzecznik zapomniał o dzieciach kiedy rozpoczynała się pandemia, kiedy dzieci zostawały w domach. Nie upominał się o pomoc psychologiczną, psychiatryczną. Nie działa, tak jak powinien działać na rzecz dzieci uczących się, na rzecz dzieci wykluczonych.”

[reklama_pozioma]

Właśnie dlatego Koalicja Obywatelska zdecydowała, że funkcję tę powinna sprawować osoba, która nie dyskryminuje godząc w godność obywateli. W związku z tym partia apeluje, aby Rzecznik Praw Dziecka podał się do dymisji – bo ich zdaniem tylko zajęcie tego stanowiska przez inną osobę sprawi, że los polskich dzieci ulegnie zmianie.

Sprawdź koniecznie: