Gościem programu “Forum” na antenie TVP Info był m.in. poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja w sądach. 

Poseł Sachajko zadeklarował, że jego środowisko wkrótce złoży projekty ustaw reformujące sądy. Sztandarowym pomysłem będzie powołanie instytucji sędziego pokoju.

Już niedługo złożymy projekty ustaw powołujące sędziego pokoju oraz ławników w sądach powszechnych. Ale to spotkanie pana prezydenta i pana przewodniczącego nie dotyczyło zupełnie tego, to były inne sądy. My tu mówimy o sądach powszechnych – powiedział Sachajko.

Poseł wyraził nadzieję, że PiS, a zwłaszcza prezydent Andrzej Duda, nie cofną się przed wprowadzeniem zmian, których domaga się społeczeństwo.

Będą projekty ustaw i mam nadzieję, że PiS szybko je poprze, a tutaj mam nadzieję, że pan prezydent nie ustąpi i będzie te postulaty, które strona społeczna od dawna składa, że będzie przy nich pozostawał. Społeczeństwo samo wie, czego potrzebuje, od lat o to prosiło i cieszymy się, że prezydent przyjął nasze postulaty i mam nadzieję, że z nich nie zrezygnuje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.