Polski rząd oficjalnie poparł byłego już europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego w wyścigu do fotela szefa Rady Europejskiej. Lider PO zdecydował o usunięciu polityka z szeregów partii, a ten zdążył już skrytykować byłych kolegów.

O zastąpieniu Tuska Saryusz-Wolskim mówiono już od kilku dni. Oficjalne potwierdzenie nadeszło w sobotę. Szef MSZ-u Witold Waszczykowski poinformował:

Przed chwilą notą dyplomatyczną zgłosiłem kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Jego zdaniem Saryusz-Wolski jest kandydatem prezentującym wysoki poziom merytoryczny i gwarantującym bezstronność.

Tuż po ogłoszeniu tej informacji zareagował szef PO Grzegorz Schetyna. Zdecydował on o wyrzuceniu Saryusz-Wolskiego z partii. Sam zainteresowany nieszczególnie się tym przejął. Potwierdził nominację i zaatakował byłych kolegów.

Potwierdzam. Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania przeciw niemu sankcji. Nie po to wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej – napisał na Twitterze Saryusz-Wolski.

3 KOMENTARZE

 1. Przeraża mnie, jak bardzo w odniesieniu do Tuska, Nowoczesnej i lewacko liberalnych proniemieckich antypolskich, antynarodowych Europosłów z Platformy na naszych oczach staje się prawdziwą moja sentencja : Nie każdy jest Polakiem choć w mowie i piśmie porusza się biegle! by być Polakiem trzeba jeszcze polskiego ducha w sercu nosić!.

  0

  0
  • swiete slowa!!!!!
   Mieszkam w Niemczech, ale sercem, calym sercem jestem tylko w POLSCE!!!
   Gdy tylko bede mogla, wracam do mojej UKOCHANEJ POLSKI!!!

   0

   0
   • Obyś zdążyła przed upadkiem IV rzeszy.
    Dlaczego przed? Bo jak się zacznie jazda, to chętnych do powrotu będzie można liczyć nawet w milionach. A nawet niemieckie autostrady tego nie przepuszczą.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.