„Skuteczna opozycja to jedna lista w następnych wyborach. Musimy to zrobić” – powiedział podczas „Marszu Wolności” szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

„To ważny dzień. Jesteśmy na placu Konstytucji. Dzisiaj, tak jak kiedyś, niektórzy chcą tę Konstytucję zmieniać. Chcą znowu przywrócić Konstytucję z 1952 roku, sytuację, gdzie jedna partia miała wpływ na całą rzeczywistość. Nie pozwolimy na to” – powiedział Schetyna i dodał: „Dzisiaj w imieniu nas wszystkich mogę zadeklarować, że będziemy pilnować, stać na straży Konstytucji, tej z 1997 roku (…). Nie pozwolimy na to, żeby ta Konstytucja została zmieniona. Ręce precz od Konstytucji”.

Schetyna doliczył się na marszu „ponad 100 tys. osób” z różnych środowisk i partii politycznych, podczas gdy według danych policji było to w porywach 12 tys. ludzi. „Jesteśmy razem. I chcę powiedzieć, że to jedyna droga dla partii i niezależnych środowisk. Skuteczna opozycja to jedna lista, wspólna lista w następnych wyborach. Musimy to zrobić. Jeśli to zrobimy, to wygramy wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne i prezydenckie. Obiecujemy to” – deklarował.

Szef PO zapowiedział także, że po zwycięskich wyborach ci wszyscy, którzy łamali prawo, odpowiedzą za to. „Rozliczymy ich” – stwierdził. Grzegorz Schetyna obiecał również swoim wyborcom, że kiedy Prawo i Sprawiedliwość utraci władzę, Polska już nie będzie się kompromitować, jak robi to obecnie.

1 KOMENTARZ

  1. “Schetyna doliczył się na marszu „ponad 100 tys. osób”

    No to musiał się Grzesiu nieźle nabrzdęgolić, że mu się ludzie przed oczami dwoili i troili.
    A skoro tak, to i gadał od rzeczy.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.