foto: youtube.com

Na antenie TVP Info gościła posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Jednym z poruszanych tematów były zmiany w sądownictwie autorstwa PiS.

Nie podlega dyskusji, że oświadczenia sędziów powinny być jawne. Tutaj zgadzam się z panem ministrem Jakim, że to jest również grupa narażona na korupcję. Jeżeli nie mają nic do ukrycia, to co to za problem? Natomiast cały czas czekam, kiedy PiS zaproponuje gruntowną reformę systemu sądownictwa, ponieważ to, co dotychczas proponuje, to jest nic innego, jak tylko zmiana kadrowa – uważa Ścigaj.

Tam nie ma żadnej zmiany systemu. Nieprawdą jest też, że sędziowie i politycy niczym się nie różnią. Różnią się, bo przede wszystkim w tym momencie istnieje zasada trójpodziału władzy. Jeżeli w tej waszej propozycji znajduje się propozycja, że minister, który jest również posłem, będzie obsadzał kadrowo prezesów i sędziów, to nie jest żadna zmiana. Nie ma czynnika społecznego, który jest jedyną kontrolą, która daje obywatelom poczucie, że sądy będą niezależne – dodała posłanka Kukiz’15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.