Po latach rządów PO i PSL rodzice znów będą mogli samodzielnie decydować o tym, kiedy ich dzieci pójdą do 1 klasy. Sejm podczas ostatniego w tym roku posiedzenia przegłosował ustawę o zmianach w systemie oświaty.

Od nowego roku do 1 klasy będą mogły pójść te sześciolatki, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne. W przypadku braku takiego przygotowania, potrzebna będzie pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nowelizacja zakłada również, że rodzice, którzy w tym roku posłali swoje dzieci do 1 klasy, będą mogli zapisać je ponownie do 1 klasy w roku przyszłym. Prawo do powtórzenia roku na wniosek rodziców dostaną też dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r. uczące się obecnie w 2 klasie.

Za ustawą głosowało 269 posłów, 156 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu. Satysfakcji z wyniku głosowania nie kryli przedstawiciele Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Na oficjalnym profilu na facebooku pojawił się krótki, ale wiele mówiący komentarz.

Rodzice mają wybór! Sejm przegłosował ustawę ws. 6-latków!

Politycy rządzącej do niedawna Platformy jeszcze kilka godzin przed głosowaniem zamieścili w internecie propagandowy filmik z opisem.

Czy PiS uważa, że polskie dzieci są gorsze od kolegów z innych krajów Europy? Propozycje PiS to ‪#‎ZamachNaEdukację‬

Najważniejsze, że dobiegł końca zamach na podstawowe prawa rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.