Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Dziś wieczorem, Sejm będzie głosował nad uzupełnieniem obrad o pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o związkach partnerskich. Złożył go oczywiście Twój Ruch.

Oficjalnie zarówno TR jak i lewicowe media twierdzą, że nie ma tam ani słowa o kwestii adopcji dzieci, a projekt dotyczyć ma również związków heteroseksualnych. Zdaniem ustawodawców, projekt reguluje kwestie techniczne ale kluczowe jak prawo do informacji o stanie zdrowia partnera, dziedziczenie czy alimenty.

Dla odmiany na portalu www.radioem.pl możemy przeczytać: Warto zwrócić uwagę, że osoby angażujące się w związki homoseksualne już dziś mogą dokonać u notariusza czynności prawnej, która regulować będzie ich wzajemną sytuację, bez konieczności tworzenia w tym celu szczególnej instytucji. Niedawno media dużo uwagi poświęcały takiemu homoseksualnemu „weselu”. Jednak subkulturom ruchu LGBT nie chodzi wcale o uregulowanie wzajemnych relacji, ale o stopniową dekonstrukcję małżeństwa. Posłowie winni o tym pamiętać podczas głosowania nad włączeniem do porządku obrad punktu, przewidującego pierwsze czytanie projektu instytucjonalizacji związków partnerskich.

Warto po raz kolejny zacytować Konstytucję RP, która w artykule 18 mówi: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.