Sejm RP
Gmach Sejmu RP. Foto: Paweł Kubala

Przed Sejmem demonstrowano poparcie dla rządu premier Beaty Szydło. „Chcemy pokazać, że nasz rząd ma poparcie społeczne” – powiedział przewodniczący warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” i organizator dzisiejszej manifestacji Adam Borowski.

Złożony przez Platformę Obywatelską wniosek o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło spotkał się ze zdecydowaną ripostą środowisk popierających działania rządu. Od godziny 14 przed gmachem Sejmu przy ul. Wiejska 4/6/8 trwała wielka manifestacja poparcia dla rządu, działań premier Szydło i Rady Ministrów.

„Opozycja metodą ‘salami’ próbuje odwoływać kolejnych ministrów. Mamy świadomość, że oni nie mają żadnych szans, bo arytmetyka sejmowa jest bezwzględna. Chcemy pokazać, że nasz rząd ma poparcie społeczne. W tej chwili toczy się batalia o reformę sądownictwa. Opozycja lansuje hasło, jakoby Polacy buntowali się przeciwko demokratycznie wybranej władzy. Chcemy pokazać, że ten rząd ma poparcie i ma bardzo zdeterminowanych obrońców” – stwierdził organizator demonstracji.

„Nie obrażamy innych w internecie, wychodzimy za to na ulicę. Będziemy zawsze reagowali na to, co robi opozycja, Komitet Obrony Demokracji i tzw. Obywatele RP. Stoimy murem za rządem. Dla nas ważna jest spójność rządu” – dodał. Jedna z uczestniczek przyznała: „Przyszłam wspierać rząd, bo poczułam, że jest ktoś, kto broni naszej suwerenności, patriotyzmu, polskości, a Polska w końcu nie będzie byle jaka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.