W środę w Sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Póki co w jego skład wchodzi czterech posłów Kukiz’15.

Posłowie, którzy tworzą zespół, to Paweł Skutecki, Jerzy Kozłowski, Wojciech Bakun oraz Piotr Liroy-Marzec. Celem prac grupy ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień.

Wzbudziło to zrozumiałą furię koncernów farmaceutycznych i mediów z nimi sympatyzujących. Na stronie “Newsweeka” napisano m.in., że: “Chyba nigdy w historii medycyny nie opracowano procedury i nie wymyślono leku, który uratowałby tak wiele istnień, jak uratowały właśnie szczepienia”.

Tak się składa, że coraz więcej lekarzy przerywa zmowę milczenia i nagłaśnia niewygodną prawdę na temat szczepień. Mogą one m.in. powodować zaburzenia neurologiczne czy osłabiać układ immunologiczny. Równie szokujący jest skład niektórych szczepionek – można w nich znaleźć detergenty, rtęć czy formaldehyd. Tymczasem zatrucie rtęcią może doprowadzić do utraty pamięci, depresji, zaburzeń trawiennych czy problemów z oddychaniem.

Wobec nieustającego pro-szczepionkowego jazgotu, inicjatywy takie jak ta autorstwa posłów Kukiz’15, dają nadzieję na rzetelne podejście do tematu. Pozostaje mieć nadzieję, że do czterech członków wkrótce dołączą kolejni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.