foto: wikimedia.commons.org

W Sejmie powstało nowe koło poselskie, w którego skład weszły Magdalena Błeńska i Anna Maria Siarkowska, które opuściły ugrupowanie Kukiz’15, a także Małgorzata Jankowska, która zastąpiła w Kukiz’15 Rafała Wójcikowskiego.

Wcześniej klub poselski Kukiz’15 opuściły dwie posłanki: Magdalena Błeńska (Koordynator Klubu Republikańskiego Sopot) oraz Anna Maria Siarkowska (Wiceprezes Stowarzyszenia „Republikanie”).

„Mówiło się o tym od dawna. Największego przeświadczenia o tym nabrano po głosowaniu w sali kolumnowej, gdy uchwalono budżet, na której obecna była poseł Siarkowska z posłem Wójcikowskim. Szersza dyskusja o tym w klubie będzie dzisiaj po południu, niedawno się dowiedzieliśmy o sprawie. Posłanki złożyły stosowny dokument w kancelarii Sejmu. Obie posłanki były od początku nieco na uboczu” – powiedział anonimowy przedstawiciel Kukiz’15.

Magdalena Błeńska to poseł na Sejm RP wybrana z listy Kukiz’15 z okręgu gdańskiego w 2015 r. Członek Komisji Infrastruktury, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Wiceprzewodnicząca Podkomisji ds. Budownictwa, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Prawa do Życia. Członek Stowarzyszenia „Republikanie”, Koordynator Klubu Republikańskiego Sopot, członek Stowarzyszenia KoLiber oraz działaczka w ruchu zmieleni.pl. Z wykształcenia i zawodu jest architektem. Ukończyła niemiecką uczelnię Rheinisch Westfalische Technische Hochcschule Aachen, a także studia podyplomowe z konserwacji zabytków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Anna Maria Siarkowska to poseł na Sejm RP wybrana z listy Kukiz’15 z okręgu ostrołęcko-siedleckiego w 2015 r. Przewodnicząca Podkomisji stałej ds. społecznych w wojsku. Członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Parlamentarnego Zespołu ds. Spraw Reform Systemowych i Wolnorynkowych, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia. Wiceprezes Stowarzyszenia „Republikanie”. Ukończyła Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej i została doktorantką na tej uczelni. Jest uznanym ekspertem w zakresie planowania obronnego i zarządzania kryzysowego w administracji rządowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.