Powstaje nowa część filmu o pedofilii w Kościołach
źródło: eska.pl

Po głośnej premierze filmy pt. Tylko nie mów nikomu bracia Tomasz i Marek Sekielscy postanowili nagrać drugą część. Ofiary, które zgłaszały się do producenta i dziennikarza, nie mogły zostać ujęte w jednej części. Było ich aż za wiele.

Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu". Sekielscy wydają kontynuację
źródło: antyradio.pl

Sekielscy tworzą nowy film o kościele. Ale najpierw SKOK

Film Tomasza i Marka Sekielskiego po niecałym miesiącu od jego premiery (miała miejsce 11 maja br.) zanotował  22 miliony wyświetleń na YouTubie. Został udostępniony za darmo w internecie, dziennikarze sfinansowali go ze zbiórki crowdfundingowej, zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Patronite.pl – podaje portal wirtualnemedia.pl.

W opisie pod filmem na witrynie YouTube zapowiedzieli od razu kontynuację. Ze względu na to, że zgłosiło się tak dużo ofiar, że Sekielscy nie zdołali umieścić wszystkich w jednej części. Jednocześnie teraz nagrywają inny film – o SKOK’ach, który opowie o kulisach kas oszczędnościowych. Dziennikarz planuje, że powstanie na wiosnę. Obecnie w serwisie Patronite.pl zebrano na ten cel niemal 385 tys. złotych z potrzebnej sumy 550 tys. złotych. W tej chwili ekipa zdjęciowa ustaliła próg zbiórki na poziomie 450 tys. złotych (w zbiórce ustalono różne progi na różne cele), co ma pozwolić sfinansować warstwę dźwiękową filmu – podaje wirtualnemedia.pl.

Jeśli chodzi o Tylko nie mów nikomu, premierę kontynuacji przewidziano na październik, ponieważ „termin ten nie jest w ogóle zagrożony”.

Koszulki z motywem filmu
źródło: aszdziennik.pl

Koszulki z motywem filmu

W poniedziałek Sekielscy zakończyli internetową sprzedaż koszulek z grafiką promującą film Tylko nie mów nikomu. Część dziennikarzy zarzuca im monetyzowanie produkcji w ten sposób. – Zajmowanie się teraz koszulkami to absurd. Gdzie byli krytycy, kiedy ofiary potrzebowały pomocy? – komentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Sekielski. Jedna koszulka kosztowała 35 zł.

Sekielscy zapowiedzieli również to, że chcą udostępnić swój film Netflixowi. Odbyło się spotkanie w tej sprawie, jednak nie ustalono żadnych konkretów.

źródła: wirtualnemedia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.