800px-Sepp_Blatter_(2009)Joseph Blatter, który zaledwie kilka dni temu podczas wyborów na przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) w Zurychu odniósł zwycięstwo i został nowym-starym prezydentem związku podał się do dymisji!

Cztery dni po tym jak w Zurychu wybrano nowego, choć w tym wypadku starego przewodniczącego FIFA – Seppa Blattera w trybie pilnym została dzisiaj zwołana konferencja prasowa na której sam zainteresowany poinformował wszystkich o swojej rezygnacji. Szwajcar w ostatnich wyborach pokonał jedynego kontrkandydata – księcia Jordanii Ali’ego Bin Al Husseina i został wybrany na piątą już kadencje.

Jest wielce prawdopodobne, że ta rezygnacja szwajcara ma związek z wielką aferą korupcyjną w FIFA, która zatacza coraz szersze kręgi. I wydaje się, że tym posunięciem Blatter o chwilę wyprzedził amerykańskich śledczych, którzy od niedawna zatrzymują działaczy FIFA i wydaje się, że tylko kwestią czasu jest spotkanie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości z Josephem Blatterem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.