Miriam Shaded, prezes fundacji Estera, wypowiedziała się na temat prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Shaded nie spodobała się przede wszystkim wizyta w Polsce prezydenta Turcji Recepa Erdogana i wspieranie przez prezydenta Dudę tureckich dążeń do członkostwa w Unii Europejskiej.

„Wypowiedź Dudy zaskoczyła mnie. Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Nie wiem, czy prezydent przedyskutował opinie z kimkolwiek, mam jednak nadzieję, że PiS nie podziela tej opinii. Podstawowym zadaniem rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa dla obywateli. Prezydent pokazał się od strony słabego polityka. Nie musiał składać takiej deklaracji. Widzimy, że ostatnio chodzi własnymi ścieżkami. Według mnie jest słabym ogniwem państwa polskiego. W trakcie debaty prezydenckiej obiecywał, że pomoże prześladowanym chrześcijanom. Póki co nic nie zrobił. Nie będę głosowała na Andrzeja Dudę w przyszłych wyborach” — powiedziała Miriam Shaded.

Podkreśliła, że społeczeństwo polskie nie chce islamu i nie podziela opinii prezydenta w kwestii włączenia Turcji do struktur UE. „Turcja jest krajem islamskim, który się radykalizuje od lat siedemdziesiątych. Nie widzę poparcia dla tej inicjatywy. To nie są osoby przyzwyczajone do cywilizacji łacińskiej. Pamiętajmy, że prezydent Erdogan zakazał kobietom uśmiechania się. Jest to bardzo skrajny polityk, islamista, który prześladuje swoje społeczeństwo” — stwierdziła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.