Sławomir Nowak zaledwie od miesiąca pełni funkcję szefa ukraińskiego urzędu do spraw dróg, a już może pochwalić się dużym sukcesem.

Nowak ogłosił, że Polska sfinansuje remont na sześciu przygranicznych drogach na zachodzie Ukrainy. Ministerstwa podpisały kontrakt na renowację około 175 km nawierzchni. Służba prasowa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy poinformowała, że w czwartek zawarto umowę, na mocy której Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 68 mln euro.

Wydaje się dość symboliczne, że właśnie z Polską planujemy wdrożyć ten ważny projekt dla rozwoju dróg granicznych. Dla Ukrainy gruntowna naprawa każdego kilometra jest niezwykle ważna. Jestem pewien, że dla obu krajów inwestycja ta otworzy nowe możliwości tranzytowe i turystyczne oraz skonsoliduje nasze stosunki handlowe i gospodarcze – powiedział Nowak.

Jak widać, przedwyborcze zapowiedzi polityków PiS-u o rozliczeniu aferzystów z czasów rządów PO-PSL okazały się propagandą, a winni zamiast trafić do więzienia, dopuszczani są do kolejnego koryta.