foto: commons.wikimedia.org/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP

Skompromitowany polityk Platformy Bartłomiej Sienkiewicz udzielił wywiadu, w którym zdradził taktykę totalnej opozycji na najbliższe miesiące.

„Biorąc pod uwagę posiadane narzędzia, Andrzej Duda jest jedynym człowiekiem, który może uratować polską demokrację” – powiedział Sienkiewicz, który nie kryje, że jedyną szansą opozycji jest podział obozu władzy.

„Elementarny pragmatyzm zakłada, że należy się otworzyć na Andrzeja Dudę, co wymaga szacunku dla urzędu, jego osoby i jego poglądów. To wydaje mi się najbardziej zdroworozsądkową konkluzją” — stwierdził.

„Sześć miesięcy wystarczy do tego, by stworzyć zupełnie nowy kontekst, nawet w łonie jednej partii. Nie musi powstawać żadne nowe ciało. To jest kluczem do całej historii” – zaznaczył.

„Konflikt pomiędzy Dudą a Ziobrą zatacza coraz szersze kręgi i angażuje coraz więcej osób. Osiągnął taki poziom, że powrót do status quo ante jest w zasadzie niemożliwy. Wywiera wpływ na sferę polityczną, prawną i na taką zwykło ludzko-ambicjonalną, psychologiczną” – dodał.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.