źródło: wikimedia.org
źródło: wikimedia.org
źródło: wikimedia.org

Dwór Radosława Sikorskiego można było do tej pory podziwiać we wsi Chobielin. To już przeszłość. Minister postanowił, że zrobi sobie własną, oddzielną miejscowość. Jego życzenie stało się rozkazem. Będzie teraz mieszkał we wsi Chobielin Dwór. Miejscowość o powierzchni 13 hektarów, czyli posiadłość Ministra zamieszkują 4 osoby – Sikorski, jego żona Anne Applebaum oraz ich dwaj synowie.

O oderwaniu części Chobielina Minister postanowił już rok temu, kiedy to uznał, że zagraniczni goście mają problem z dotarciem do jego posiadłości i błądzą po lokalnych drogach. Sikorski wymyślił nawet nazwę swojej miejscowości – Dwór Chobielin.

Wcielanie pomysłu w życie nie było dla Sikorskiego trudne. Najpierw przekonał lokalnych włodarzy, potem wojewodę kujawsko – pomorskiego, a na końcu Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Jedynym zastrzeżeniem była nazwa wsi:  “Ze względu na to, że w polskim nazewnictwie miejscowości nie ma nazw rozpoczynających się od członu Dwór – Komisja zaproponowała nazwę Chobielin Dwór” – czytamy w dokumencie, który Ministerstwo przesłało “Super Expressowi”.

Na pytanie dziennika biuro prasowe MSZ odpowiedziało, że organizowanie sobie własnej wsi przez Ministra to jego prywatna sprawa.

na podstawie: se.pl

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.