Były zawodnik ZAKASY Kędzierzyn Koźle jak i kierownik drużyny, syn znanego komentatora sportowego, a zarazem brat dwukrotnego mistrza Świata w siatkówce Tomasz D. 14 lutego został został zatrzymany przez policję. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.  

Kilka tygodni temu do prokuratury w Opolu trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Tomasza D., gdzie usłyszał już dwa zarzuty o przywłaszczenie pieniędzy z kont Benjamina Toniuttiego oraz Sama Dero. A wszystko po tym jak doniesienie do prokuratury złożyło dwóch zagranicznych zawodników ZKASY. Były kierownik drużyny miał  oszukać zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz byłego trenera Ferdinardo De Giorgirgo. Przypuszcza się, że z ich kont mogło zniknąć ponad 2,5 miliona złotych.


Źródło : zsad.robczyce.pl

To nie koniec śledztwa 

Organy będą teraz badać czy podejrzany nie oszukał także innych zawodników drużyny siatkarskiej. W mediach pojawiły się również spekulacje, że środki z kont bankowych stracili również trener Andrea Gardini, były gracz ZAKSY Kevin Tillie, a nawet szkoleniowiec Ferdinando De Giorgi. Śledztwo trwa, a Tomasz D. najbliższe  3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Jak doszło do tak wielkich przywłaszczeń ?

Do obowiązków Tomasz D. będącego wówczas kierownikiem drużyny ZAKSY należała opieka zagranicznymi zawodnikami. Zajmował się również ich finansami oraz kwestą  rozliczeń w urzędzie skarbowym. Niestety Tomasz D. wykorzystał swoją pozycję oraz nieznajomość polskich przepisów wśród poszczególnych zawodników pochodzących zza granicy naszego kraju. I tak też po niedługim czasie z kont bankowych zaczęły znikać pieniądze. W wyniku działań Tomasza D. Sama Dero stracił ponad 547 tysięcy złotych, a Benjamin Toniutti, aż 579 tysięcy złotych.

Zobacz również nasz ostatni artykuł : https://parezja.pl/wiosna-moze-nas-czekac-wielki-strajk-nauczycieli/