Kibic skazany za wykrzykiwanie antyislamskich haseł podczas meczu Pogoni Szczecin. Sąd skazał go na dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, dwuletni zakaz stadionowy oraz pokrycie kosztów procesu.

Kibic podczas meczu był „gwiazdowym”, czyli osobą intonującą kibicowskie przyśpiewki i okrzyki. M.in. „Islamskie świnie, nie chcemy was w Szczecinie” – skandował podczas meczu.

Był trzeźwy. – Policjanci zatrzymali go w trakcie meczu. Trafił do policyjnego aresztu, a potem usłyszał zarzut – mówi asp. Irena Kornicz z komendy wojewódzkiej policji w Szczecinie.

Sąd uznał, że nawoływano do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Został skazany na dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności, dwuletni zakaz stadionowy oraz pokrycie kosztów procesu. Sąd zaostrzył karę, bo prokurator domagał się grzywny. To prawdopodobnie pierwszy tak surowy wyrok w Polsce.

– To absurdalnie surowy wyrok. Nawet prokurator domagał się niższego. Nie mogę zrozumieć, co kierowało sądem. My mieliśmy już rozmowy z władzami klubu i ekstraklasy. Na kolejnym meczu takie okrzyki już nie były wznoszone. – mówi nam Maciej Kasprzyk ze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy“.

źródło: ndie.pl

DK