Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył w Sejmie projekt przywracający emerytury byłym funkcjonariuszom komunistycznego aparatu represji. 

Politycy SLD złożyli w Sejmie projekt, na mocy którego ustawa dezubekizacyjna ma zostać cofnięta. O sprawie poinformowano za pomocą mediów społecznościowych.

Projekt ustawy cofający represyjne przepisy o emeryturach mundurowych, pod którym wespół z Federacją Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP zebraliśmy 250 tys. podpisów skierowany do pierwszego czytania! – napisano.

Na reakcje polityków partii rządzącej nie trzeba było długo czekać. Poseł Stanisław Pięta z PiS-u, komentując sprawę, nie przebierał w słowach. Jego zdaniem listą z podpisami złożonymi pod projektem SLD powinny zająć się służby.

Listy z podpisami pod projektem przywracającym UBekom i SBekom emerytury powinny trafić do ABW i SKW. Grupy postkomunistyczne mogą stanowić zagrożenie dla Polski. Pamiętajmy, że w okresie rządów Platformy wysokie funkcje pełnili ludzie z WSI. Tolerowano też współpracę z FSB – napisał na jednym z portali społecznościowych.