śmierć

“Obsoletki” Justyny Bargielskiej to książka dla tych, którzy nie chcą zapomnieć. Książka zmusza do myślenia i pokazuje, jak radzić sobie z traumą. Śmierć dziecka nie jest łatwa i ciężko się z nią pogodzić. Skumulowane emocje mogą każdego dnia przytłaczać nas i sprawiać, że czujemy się coraz gorzej. Bargielska pokazuje jak poradzić sobie z negatywnymi myślami, zaakceptować rzeczywistość i powrócić do życia.

Śmierć dziecka to ogromna trauma, z którą ciężką sobie poradzić. A ona jest głównym motywem książki

“Obsoletki” jest w pewnym sensie formą literacką dla tych, którzy nie chcą zapomnieć Analiza straty w tej książce jest główną z metod szukania sensu. Pozwala również uświadomić sobie, że śmierć może nadejść w każdej chwili i z każdej strony. I nigdy nie będziemy na nią odpowiednio przygotowani. Już samo uświadomienie sobie tego sprawia, że później będzie nam się łatwiej pogodzić ze stratą.

Każda śmierć w rodzinie jest ogromną tragedią. Jednak to strata dziecka jest dla matki największą traumą. Większość kobiet długo nie może sobie poradzić z emocjami, które potęgują się tuż po śmierci dziecka. Rodzice wspominając ciążę i swojego potomka są załamani, a jednocześnie nie chcą o nim zapomnieć. Ten konflikt emocji może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.