mężczyzna w kitlu siedzi za zaawansowaną aparaturą
Biofnity to marka należąca do koncernu CooperVision. Działa niezwykle aktywnie w branży soczewek korekcyjnych, a jej propozycje zaliczają się do najchętniej kupowanych na świecie. Czy wiesz co sprawia, że soczewki Biofinity doskonale się nosi? Oto kilka faktów na ich temat, które warto poznać.

Sprawdź soczewki:

Biofinity – soczewki korekcyjne dostosowane do współczesności

Wszystkie soczewki Biofinity zostały wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Takie połączenie zapewnia oku doskonałą tlenoprzepuszczalność, a także dobre trzymanie wilgoci, co zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu wysychania zarówno soczewki, jak i gałki ocznej. Podczas ich projektowania pomyślano o współczesnym trybie życia wielu użytkowników. A tryb ten związany jest z pracą przy monitorach komputerów i wyświetlaczach laptopów, a także intensywnym korzystaniu ze smartfonów.

Aby ograniczyć zmęczenie wzroku związane z wpatrywaniem się w ekrany, zastosowano w konstrukcji soczewek Biofinity Energys specjalną technologię Digitial Zone Optics. Jej działanie polega na zmniejszeniu obciążenia mięśni oczu podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, a co za tym idzie – wspomnianego zmęczenia oraz towarzyszących mu zjawisk, jak suchość oka czy bolesność.

Zarówno soczewki Energys, jak i Biofinity oraz Biofinity Toric wykorzystują technologię Aquaform. Dzięki temu przyciąga i wiąże wodę, co pozwala na skuteczne utrzymanie nawilżenia soczewki. Przekłada się to na znaczne zwiększenie komfortu codziennego jej użytkowania. A dzięki wspomnianej wysokiej przepuszczalności tlenu, gałka oczna pozostaje czysta.

Dla astygmatyków opracowano specjalną wersję – Biofinity Toric. Tu zastosowano specjalną konstrukcję o nazwie Optimised Toric Lens Geometry – unikalna krzywizna tylnej powierzchni zapewnia stabilne ułożenie soczewki i jej niezawodne dopasowanie do rozciągniętej rogówki oka. Równocześnie duża toryczna strefa optyczna pomaga zapewnić dobrą jakość widzenia.

Jak często należy wymieniać soczewki Biofinity?

Soczewki Biofinity dostępne są w dwóch trybach noszenia – jednodniowym oraz miesięcznym. W tym pierwszym przypadku nie potrzebujesz niczego poza samymi soczewkami. Każdego dnia zakładasz na gałkę oczną nowe, a wieczorem wyrzucasz zużyte. Soczewki miesięczne musisz na czas snu umieścić w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem pielęgnacyjnym – który również oferowany jest przez CooperVision.

Wszystkie rodzaje soczewek Biofnity znajdziesz w atrakcyjnych cenach w Trendy Opticians – zobacz i zamów już dzisiaj!

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here