Soczewki korekcyjne, czyli szkła kontaktowe, to nie tylko wygodna alternatywa dla okularów, ale również wiele pozytywnych aspektów dla samego oka. Nowoczesne soczewki mają bowiem rozwiązania prozdrowotne, które jeszcze dwie dekady temu byłyby nie do pomyślenia. Jeśli chcesz zacząć nosić soczewki, oto kilka wskazówek na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze.

Warto stawiać na sprawdzone marki

Polecane produkty dla Ciebie:

Soczewki kontaktowe muszą być dobrane przede wszystkim pod kątem wady wzroku. Ich cel jest taki sam jak okularów, czyli jej skorygowanie, aby można było widzieć wyraźnie otoczenie, czytać itp. Jeśli jesteś daleko- lub krótkowidzem, tutaj niezbędne będą soczewki sferyczne. To najpowszechniej spotykany rodzaj soczewek. Jednak przypadku wykrycia astygmatyzmu niezbędny będzie innych ich rodzaj – toryczne.

Jednak to do Ciebie należy wybór, jakie soczewki korekcyjne nabędziesz. W chwili obecnej dużą popularnością cieszą się silikonowo-hydrożelowe, ponieważ są niezwykle wygodne w użytkowaniu oraz nie występuje przy nich nieprzyjemne uczucie wysuszenia oka. Tego typu soczewki w wersji torycznej i sferycznej oferują marki iWear, Acuva, Alcon, Proclear, Freshlook. Każda z nich proponuje zarówno jednodniowe, jak i dwutygodniowe oraz miesięczne. Jaka jest między nimi różnica?

Przede wszystkim chodzi tu o wygodę użytkowania. Soczewki jednodniowe – zgodnie z nazwą – należy wymieniać codziennie na nową parę. Dlatego sprzedawane są one w opakowaniach liczących sobie 30 sztuk – po jednej soczewce na każdy dzień miesiąca.

Soczewki dwutygodniowe i miesięczne zmienia się na nowe po wskazanym okresie czasu. Gdy udajesz się na spoczynek, zdejmujesz je z oka i umieszczasz w płynie znajdującym się w specjalnym pojemniku. Należy pamiętać o ich pielęgnacji, gdyż inaczej może dojść do przesuszenia, odbijającego się negatywnie zarówno na działaniu samej soczewki, jak i komforcie jej użytkowania.

A dlaczego warto postawić na takie soczewki korekcyjne, jak DAILIES Total 1 czy iWear Activ? Przede wszystkim przemawia za nimi wysoka jakość wykonania, wynikająca z lat doświadczenia producentów. Szkła kontaktowe sprawdzonych marek to gwarancja wygody i skutecznego działania. A trzeba dodać do tego autorskie rozwiązania technologicznej każdego producenta, które dodatkowo wpływają na komfort noszenia soczewek.

Największy wybór markowych soczewek korekcyjnych znajdziesz w salonach i sklepie online Vision Express. Wszystkie dostępne są w atrakcyjnych, przystępnych cenach, co jeszcze bardziej składnia do ich zakupu.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany