Już 15 czerwca w Rzymie ma się odbyć „Ogólnoświatowa Manifestacja Solidarności z Syrią„. Natomiast dziś manifestacja solidarności z Syrią ma się odbyć w samo południe pod Ambasadą tego kraju w Warszawie.

Jak piszą organizatorzy dzisiejszego wydarzenia: „Jeszcze niedawno Syria była krajem mlekiem i miodem płynącym, gdzie ludzie wielu wiar – Sunnici, Szyici, Chrześcijanie, Alawici – żyli w pokoju i poszanowaniu własnego wspólnego domu. Dziś rebelianci, którzy rzekomo walczą o wolność, a ich liderem jest Al-Kaida (Al-Nusra Front) próbują ten piękny kraj zniszczyć nie licząc się z żadnymi konsekwencjami. Chcemy spotkać się 9 czerwca przed ambasadą syryjską aby wspólnie zamanifestować swoją solidarność z tym dumnym narodem, który nie poddał i się i dalej walczy o swoją niezależność. Chcemy podziękować prezydentowi Baszarowi Al-Assadowi, za to, że nie ugiął się pod międzynarodową presją i dalej stoi dumnie broniąc swojej ojczyzny. Chcemy zapalić świeczki dla tych wszystkich niewinnych, którzy są bestialsko mordowani, podczas gdy cały świat umywa ręce. Chcemy pokazać, że narody wierzące w prawdę, niepodległość i honor – nie zginą nigdy!„. Manifestacja już dziś o godzinie 12-tej pod Ambasadą Syrii na ulicy Seweryna Goszczyńskiego 9 w Warszawie. To nie pierwsza taka manifestacja w tym miejscu.

Natomiast już w następną sobotę odbędzie się największa dotychczasowa manifestacja poparcia dla legalnych władz Syrii i solidarności z mieszkańcami tego kraju. Do Rzymu ma się także wybrać grupa z Polski. 

Jak powiedział mi jeden z organizatorów polskiego wyjazdu do Rzymu: „Jest to inicjatywa wiernych Syrii i prawdziwych przyjaciół (nie koniecznie Syryjczyków) składających sie przede wszystkim z młodzieży z prawie wszystkich krajów europejskich którzy zdecydowali, że to będzie zorganizowane w Rzymie.