Znany już wszystkim finansista George Soros ogłosił kolejny swój plan wspierania imigrantów i tzw. uchodźców.

„Postanowiłem przeznaczyć 500 milionów dolarów na inwestycje, które dotyczyć będą potrzeb migrantów, uchodźców i społeczności, które ich przyjmują. Zainwestuję w startupy, działające już firmy, inicjatywy społeczne i inne przedsięwzięcia zakładane przez samych migrantów i uchodźców” – napisał Soros w oświadczeniu, które dziś publikuje „Wall Street Journal”.

86-letni finansista i spekulant walutowy przyznał, że obecnie jego „podstawowym obszarem zainteresowania jest pomoc migrantom i uchodźcom przybywającym do Europy”. Jednak chce też wspierać migrantów na innych kontynentach – informuje ndie.pl.

Soros wyjaśnia, że chce udowodnić, iż ‚prywatny kapitał’ też może odgrywać konstruktywną rolę w pomocy migrantom.
„Wszelkie zyski z nich płynące przeznaczone zostaną na finansowanie programów prowadzonych przez Fundacje Społeczeństwa Otwartego (ang. Open Society Foundations)” – napisał Soros.

„Mam nadzieję, że moje zaangażowanie zainspiruje innych inwestorów do wzięcia udziału w tym samym dziele” – zakończył.

Ogromny wpływ na migrację ludów

Bernard Carayon, francuski prawnik i ekonomista ostrzega, że bankier ma „ogromny wpływ na politykę imigracyjną UE. Finansowane przez niego organizacje lobbują za Europą bez granic”. Powołuje się na raporty przygotowane przez organizacje wspierane przez George’a Sorosa, takie jak Instytut Społeczeństwa Otwartego czy Migration Policy Institute w Waszyngtonie, które nie kryją się z tym, że dzięki pieniądzom Sorosa i innych sponsorów, udało się ściągnąć imigrantów do Unii, poza oficjalnym systemem kwot. I to za zgodą i aprobatą Komisji Europejskiej.

Obecnie ponad 100 organizacji pozarządowych lobbuje za ściągnięciem imigrantów do Europy. Jedna trzecia z nich jest finansowana przez Unię Europejską i znanego żydowskiego bankiera i spekulanta walutowego George’a Sorosa.

źródło: ndie.pl