Fundacja Batorego założona przez George’a Sorosa współorganizuje 15 października Dzień Solidarności z Uchodźcami. Tego dnia na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się manifestacja połączona z koncertem – informuje ndie.pl.

Fundację założył George Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, który wiele razy udowodnił swoimi „inwestycjami”, że zależy mu bardziej na destabilizacji w Europie niż rzeczywistej pomocy uchodźcom. Teraz 15 października ogłosili Dniem Solidarności z Uchodźcami.

Zdaniem organizatorów taki dzień jest potrzebny, ponieważ „Średnio co siedem i pół godziny w Polsce dochodzi do przestępstwa na tle rasowym, etnicznym lub wyznaniowym” – czytamy na stronie internetowej solidarnizuchodzcami.pl promowanej przez Fundację Batorego.

15 października Fundacja wraz z innymi organizacjami będzie organizować na terenie całej Polski spotkania, warsztaty, wystawy, happeningi, pokazy filmów i koncerty.

Tego dnia na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się manifestacja połączona z koncertem. Wśród zaproszonych gości jest m.in.: szefowa Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin, b. opozycjonista Józef Pinior i prof. Małgorzata Fuszara. Przy okazji będą zbierane podpisy pod apelem nawołującym do aktywnego przeciwstawiania się rasizmowi i przemocy. Dotychczas podpisało się pod nim ponad 200 instytucji i organizacji.

2 KOMENTARZE

  1. Fundację Batorego wziąć pod lupę, zbierać paragrafy i w odpowiednim momencie (wykrycie łamania prawa) wejść na konta i zawiesić DEFINITYWNIE ich działalność.
    O ile pamiętam Al Capone też nie poszedł siedzieć za to, że był mafiozą, ale dobrali się do niego za niepłacone podatki 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.