George Soros Foto: www.stephan-roehl.de

Spekulant giełdowy i krzewiciel idei tzw. społeczeństwa otwartego George Soros wpłacił największą kwotę na finansowanie Partii Demokratycznej, której kandydatką w wyborach prezydenckich jest Hillary Clinton – podaje ndie.pl.

Jak wynika z danych Federalnej Komisji Wyborczej, Soros przeznaczył na rzecz Demokratów ponad 25 mln dolarów. Wspierał finansowo wielu polityków tej partii. Fakt wydawania przez Sorosa „wyjątkowo wysokich” kwot, które zasiliły ugrupowanie Clinton, potwierdził również jego doradca Michael Vachon.

85-letni miliarder dysponuje ponoć majątkiem wartym blisko 25 miliardów USD. W obecnej kampanii wyborczej opowiada się zdecydowanie przeciwko Donaldowi Trumpowi, który o najważniejszy fotel w państwie ubiegać się będzie z ramienia Partii Republikańskiej.

Orban ostrzega przed Demokratami

Szef węgierskiego rządu powiedział podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, iż plany amerykańskiej Partii Demokratycznej w sprawach zagranicznych są „złe dla Europy i zabójcze dla Węgier”. Demokraci mają bowiem popierać ingerencję w wewnętrzne sprawy innych państw w celu ich „demokratyzacji”, dodatkowo popierając masową imigrację do Unii Europejskiej z państw Afryki i Bliskiego Wschodu.

2 KOMENTARZE

  1. Soros to jeden z największych prowokatorów/szkodników na świecie. Zdelegalizować wszystkie anty-Polskie organizacje Sorosa w Polsce. Rosja już dawno to zrobila i chyba dlatego taka na nich nagonka.

    0

    0
  2. Nie jest za dobrym spekulantem, jeśli kupuje upadającą Agorę? Mam nadzieje że te miliony umoczy a wygra zdrowy rozsądek. Choć i tak niema większego znaczenia kto zostanie prezydentem USA. W Stanach zawsze rządzą najbogatsi ludzie za kurtyny.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.