fot. pixabay.com

W programie “Kawa na Ławę” na antenie TVN24 doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Tomaszem Rzymkowskim z Kukiz’15 a Adamem Szłapką z .Nowoczesnej. Tematem była kwestia waluty euro.

Mamy do czynienia z metropolią i państwami kolonialnymi. Tak należy traktować chociażby strefę euro. Dla Niemiec jest to bardzo korzystne rozwiązanie ekonomiczne, a dla mniejszych państw jest fatalne. Jestem gorącym przeciwnikiem wejścia do strefy euro, jestem zwolennikiem walut narodowych – powiedział Rzymkowski.

Jest pan zwolennikiem peryferii – wtrącił Szłapka.

Wy jesteście zwolennikami korporacji światowych i zagranicznego kapitału, a nie interesu polskiego! – odparł poseł Kukiz’15.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie. Podkreślił, że Polska wciąż nie jest podobna pod względem struktury gospodarczej, branżowej czy poziomu wynagrodzeń między Polską, Francją, Niemcami, Holandią, do państw strefy euro.

Jak będziemy za 10-20 lat bardziej podobni co do wielu parametrów makro- i mikroekonomicznych, to oczywiście można to rozważyć – stwierdził Morawiecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.