Common Wikimedia
Common Wikimedia

Sędzia Barbara Zelek, z Sądu Rejonowego w Nowym Sączu zdecydowała o umorzeniu sprawy szesnastoletniego Kacpra oskarżonego o znieważenie pomnika upamiętniającego Armię Czerwoną.

We wrześniu 2014 roku, podczas manifestacji przeciwko upamiętnianiu Armii Czerwonej obrzucono pomnik słoikami z farbą. Trzy osoby zostały zatrzymane, pod zarzutem „znieważenia monumentu oraz szkody na rzecz miasta w wysokości 500 zł”. Jednym z tych, którzy mieli ponieść konsekwencje był 16 letni Kacper.

Dziś o 13, pod nowosądeckim sądem zebrało się kilkadziesiąt osób które przyszły solidaryzować się z 16 latkiem. Wśród nich członkowie Klubu „Gazety Polskiej” z Nowego Sącza, członkowie KPN-u, kibice oraz zwykli mieszkańcy. Przyjechały również osoby ze Szczecina i Krakowa.

Po ogłoszeni wyroku, ojciec chłopaka stwierdził:

Cieszę się bardzo, gdyby policjanci inaczej się zachowywali podczas zeszłorocznego zatrzymania, można by już wtedy sprawę załatwić polubownie. Tego samego zdania była pani sędzia. 

Dodał również, że:

musimy doprowadzić do tego, aby podobne budowle zniknęły już na zawsze z w całej Polsce”.

Sprawę komentował również poseł PiS – Stanisław Pięta:

Temu młodemu chłopcu należy się nagroda, tymczasem przez ten rok był szykanowany, nawiedzany przez prokuratora i wypytywany przez policjantów o szczegóły swojego postępowania.

na podstawie: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here