foto: TV Niedziela
foto: TV Niedziela

W nocy z 23 na 24 lutego nieznani sprawcy dokonali profanacji kościoła w Częstochowie. Na elewacji świątyni namalowano m.in znaki satanistyczne i obraźliwe hasła. Policję zawiadomił rektor kościoła ks. Marian Wojcieszak, który złożył także zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa.

Sprofanowana świątynia to kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus, który znajduje się na cmentarzu Kule.

Na ścianach świątyni znalazły się odwrócone krzyże, pentagramy, liczba 666, a także napisy „Zabić chrześcijan” czy „Ten kościół spłonie”.

„My zostaliśmy powiadomieni ok. g. 10 przez administratora cmentarza o tym, że elewacja, brama i gabloty kościoła zostały zniszczone poprzez namalowanie sprayem rożnego rodzaju symboli i napisów. Czynności policyjne będą prowadzone w kierunku zniszczenia mienia i innych artykułów kodeksu karnego” – informuje podinsp. Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W mediach głównego nurtu brak informacji na ten temat – czy taka sama cisza w mediach byłaby, gdyby została sprofanowana synagoga, lub meczet?

źródło: kresy.pl / niezalezna.pl